SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe ve G.Saray’a üçlü gönderme

Bayer Leverkusen'in üç Türk futbolcusu, Stuttgart zaferinden sonra poz verdi ve "Yabancılara milyonları döken Fener ile Cimbom"a özel mesaj gönderdi: Kendi evlatlarınız burada...

Güncellenme: 11:55, 03/02/2014
F.Bahçe ve G.Saray’a üçlü gönderme

Ali GÜLEN / Sözcü / Frankfurt

Almanya’nın dev futbol kulüplerinde her geçen yıl artan Türk futbolcular, Fenerbahçe ve Galatasaray başta olmak üzere Türkiye’nin dev kulüplerine, “Transferlerde yabancılara boşa para döküyorsunuz” diye uyardı.

1 Şubat’ta oynanan Stuttgart maçında, Leverkusen forması altında sahaya çıkan Ömer Toprak, Emre Can ve Eren Derdiyok, maçtan sonra çok ilginç bir poz verdi. Bu poz da, anlamıyla birlikte Alman haber ajansı dpa tarafından tüm basına servis edildi.

TÜRKİYE’YE SELAMLAR…

Kollarını kavuşturup sert bakışlar atan üç Türk futbolcuya, gazeteciler bunu neden yaptıklarını sordu. Üç gencin cevabı şu oldu:

“Türk ligine bir bakış yaptık. Özellikle de Galatasaray ve Fenerbahçe’ye. Türkiye’ye böyle bir selam göndermek istedik.”

İŞTE O ÇOK ÖZEL MESAJ

24 yaşındaki Ömer, 20 yaşındaki Emre ve 25 yaşındaki Eren, “Anlayan anlar” deyip başka yorum yapmadı ama mesaj çok netti: Kendi evlatlarınız en iyi liglerde oynarken, yabancıya milyonları dökmeyin…

Maçı Eren Derdiyok’un attığı golle 2-1 Bayer Leverkusen kazanırken, Stuttgart’ta da başka bir Türk- Alman futbolcu Robin Yalçın vardı. Ancak Yalçın yedek soyunduruldu.

Yayınlanma Tarihi:11:49,