SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fark rehavet getirmiş

2 Şubat 2014

SEZON başından beri izliyoruz Fenerbahçe'yi… Kadronun tamamı çok koşan, mücadele gücü yüksek, savaşçı oyunculardan oluşuyor. Yani hepsi asker. Ancak saha içinde bir komutana ihtiyacı var. Bu görevi sezon başından beri Caner üstleniyor. Ama bunu yapması gereken takımın sol beki mi?

FENERBAHÇE takımı orta sahada üreticiliği yüksek, oyunu okuma becerisine sahip bir futbolcunun eksikliğini hissediyor sezon başından beri. Özellikle de Eskişehirspor gibi zor deplasmanlarda bu eksiklik daha da göze çarpıyor. Cristian da bu görevi üstlenemiyor Holmen de… Emre'nin gö-revi zaten bu değil. Bunu yapabilecek bir Salih var, o da yeterli şansı bulamıyor.

İKİNCİ bir eksiklik ise yerli forvetin bulunmaması. Kuyt, Sow, Emenike ve Webo'ya kimsenin lafı yok. Ancak kontenjanı rahatlatacak bir yerli forvet olsa işler daha da yoluna girmez mi? Emenike geçen hafta sakatlandı, dün de Webo. Yani sezon başından beri işleyen sistem çöktü.

SAYDIĞIM iki eksiklik de Fenerbahçe'de sezon öncesi yapılan kadro mühendisliğinin mükemmel olmadığının göstergesi.

TÜRKİYE'NİN en zor deplasmanlarından biri Eskişehir. Çok da kaliteli kadroları var. Alves'e yaptığı hata yakışmadı. Holmen'in 3 ay sonra neden oynadığını anlayamadım. Çok koştu ama icraat yok. Takıma katkı sağlamadı. Caner'in bindirmeleri, Kuyt ve Sow'un isteği olmasa Karabükspor maçının benzeri bir mücadele izleyebilirdik. Kuyt, iyi futboluna ve attığı gole rağmen çok önemli 2 pozisyonu harcadı. Bunun bedeli de ağır oldu. Necati ve Kamara'nın oyuna girmesinin ardından akın akın gelen Eskişehirspor, hak ettiği bir galibiyet aldı.

F.BAHÇE, Konya önünde iyi oynamadan kazandı, dün Eskişehir'e yenildi. Bir musibet bin nasihattan iyidir.. Görülen o ki, puan farkı rehaveti de yanında getirmiş. Ersun Yanal'ın bir an önce hem mental hem sistem anlamında takımı toparlaması gerekiyor.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek