SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın Portekizli futbolcusu Hugo Almeida, siyah-beyazlı takımda olgunlaştığını ve mutlu olduğunu söyledi.

Almeida, siyah-beyazlı kulübün resmi yayın organı Beşiktaş Dergisi’nin şubat sayısında yer alan röportajında, takımı, teknik direktörü ve hedefleri konusunda açıklamalarda bulundu.

“Beşiktaş’ta bulunduğum süre içerisinde daha da olgunlaştım” diyen golcü futbolcu, “Burada hem spor hayatım hem de dışarıdaki yaşamım konusunda mutluyum. Birçok şey benim için artı olarak gelişti” ifadesini kullandı.

Teknik direktör Bilic’e de değinen Almeida, “Slaven Bilic, herkesin bildiği gibi çok güçlü bir karakter. Bugüne kadar çalıştırdığı takımlarda da karakterini ve kapasitesini ortaya koymuş bir isim. Beşiktaş için çok uygun bir hoca olduğunu düşünüyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Almeida, Beşiktaş’ın hedefinin her zaman şampiyonluk için mücadele etmek olduğunu vurgulayarak, ilk sıradaki Fenerbahçe ile aralarındaki puan farkını kapatmak için ellerinden gelen mücadeleyi göstereceklerini kaydetti.

Çıkan olaylar nedeniyle hükmen yenik sayıldıkları Galatasaray ve tekrar edilmesine karar verilen Kasımpaşa maçlarında 2 golünün sayılmadığının hatırlatılması üzerine Portekizli futbolcu, “Benim gollerimin sayılmamasından öte Galatasaray ve Kasımpaşa maçlarında genel olarak yaşananlar daha önemli. Her iki maçta da sahaya girenlerin Beşiktaş taraftarı olmadıkları aşikar” diye görüşlerini aktardı.

Golcü futbolcu, hakem hatalarına da değinerek, “Hakem hataları uzun süredir bizim aleyhimize gelişiyor. Biz sahada hata yaptığımız zaman bir şekilde hakem tarafından sarı ya da kırmızı kartla cezalandırılıyoruz ama hakemler hata yaptığında, saha içinde onlar için bir yaptırım yok” ifadelerini kullandı.