SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amatör’de olaylar bitmiyor!

Kütahya Süper Amatör Lig'de,1867 Simav Spor ile Akıncılar Spor arasında oynanan maç, 72. dakikada hakemin bir oyuncuya kırmızı kart göstermesinin ardından çıkan olaylar nedeniyle tatil edildi

Güncellenme: 17:34, 02/02/2014
Amatör’de olaylar bitmiyor!

Kütahya Süper Amatör Lig’de, 1867 Simav Spor ile Akıncılar Spor arasında oynanan maç, 72. dakikada hakemin bir oyuncuya kırmızı kart göstermesinin ardından çıkan olaylar nedeniyle tatil edildi.

Simav ilçesindeki Akbaldır Stadı’nda oynanan karşılaşmanın ilk yarısı 1-0, 1867 Simav Spor’un üstünlüğüyle bitti. Maçın 72. dakikasında hakem Hasan Aldemir, rakibine tekme atma atmaya çalışan Akıncılar Spor’dan Murat Çankır’a kırmızı kart göstermesinin ardından tartışma çıktı. Bu sırada hakeme itiraz eden Enes Kır’a, bir polis memuru ise bibergazı sıktı. Akıncılar Spor yönetimi ve oyuncular bibergazı sıkılmasına tepki gösterdi. Hakeme itirazlarını sürdüren oyunculardan Akıncılar Spor’dan İbrahim Vuran, maçtaki ikinci kırmızı kartı gördü.

Tribündeki taraftarların tepki göstermesine sinirlenen Akıncılar Spor’dan bazı futbolcular tribünlere giderek, taraftarlarla tartıştı.

Polisin müdahale ettiği olayların büyümesi üzerine hakem Aldemir, “can güvenliği olmadığı” gerekçesiyle maçı tatil etti.