SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Katar’da mutsuz olan Kasımpaşa’nın eski yıldızı Türkiye’ye dönmek istiyor. Maliyeti az olduğu için bordo mavililer bu transfere hayli sıcak bakıyor.

Ara transfer döneminin bitmesine sayılı saatler kala Trabzonspor’da golcü hareketliliği arttı. Gündeme tanıdık, ancak bir o kadar da sürpriz bir isin geldi: Kalu Uche Geçen sezon Kasımpaşa formasıyla ligde fırtınalar estiren ve tam 19 gol atan Uche, bu yıl Katar’ın yolunu tuttu. El-Jaish kulübüne giden Uche, burada çıktığı 8 maçta 4 kez ağları sarstı.

Ancak 31 yaşındaki oyuncu Katar’da mutlu değil ve ayrılmak istiyor. Başaralı oyuncunun menajerinin Trabzonspor yönetimiyle temasa geçtiği ifade edildi. Katar kulübü, 1 milyon euro bonservis bedeli karşılığında oyuncuyu satmaya sıcak bakıyor. Trabzonspor da maliyeti uygun olduğu için bu transferi düşünüyor.

SÜPER LİGİ İYİ BİLİYOR

Cisse ve Demba Ba isimlerinin yanında Kalu Uche’nin Trabzonsporâ gelmesi çok daha yüksek ihtimal. Özellikle Uche Süper Ligi iyi bildiği için teknik heyetin de bu transfere sıcak baktığı öğrenildi. Trabzonspor, pazartesiyi beklemeden yeni transferini açıklayacak.