SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, “Takım olarak kaybettik. Hiçbir oyuncumun bu skorun alınmasında adının anılmasını istemiyorum” dedi.

Yanal, Eskişehirspor maçının ardından düzenlediği basın toplantısında, bugün takımının nasıl kazandığı maçlarda birlikte tavır gösterdiyse yine bu maçta da aynı duruşu göstermek zorunda olduğunu kaydetti.

Fenerbahçe’nin bu tür maçları lehine çevirebilecek bir takım olduğunu anlatan Yanal, şöyle konuştu:

“Bugün yine fırsatlar geldi. Skoru alabileceğimiz oyun ve pozisyonlar vardı. Takım olarak kaybettik. Hiçbir oyuncumun bu skorun alınmasında adının anılmasını istemiyorum. 15 maçımız var. Final için yürüyoruz. Finalde de bunun şampiyonlukla biteceğini hepimiz içeride tekrarladık. Rakibimizi kutluyorum.”

Yanal, lösemi kanseri nedeniyle hayatını kaybeden Aragones için başsağlığı dileklerini iletti.

Yanal, bir gazetecinin karşılaşmada sakatlanarak oyundan ayrılan Webo’nun durumunun nasıl olduğu sorusu üzerine, “Gidince Webo’nun tetkikleri yapılacak. Gerekli açıklama yapılacak” yanıtını verdi.

Bir gazetecinin “Fenerbahçe maçın 65. dakikasından sonra oyundan düştü. Top kayıpları yaşadı. Bunu nasıl değerlendireceksiniz?” sorusunu Yanal, “Bugün kayıplarımız oldu. Top kayıplarından sonra yediğimiz gol, takımın yediği goldür. Direkten dönen toplarımız vardı. Atamadık. Bugün, Eskişehirspor kazandı. Geriye kalan 15 maçta ne yapıp ne yapmayacağımızı iyi biliyoruz” diye yanıtladı.

Fenerbahçeli futbolcu Holmen ise Eskişehirspor deplasmanından üç puanla ayrılmak istediklerini ancak bunu başaramadıklarını bildirdi.

Sow da maçta bir çok pozisyon yakalandıklarını ancak bunları golle sonuçlandıramadıklarını vurguladı.

Yayınlanma Tarihi:21:29,