SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Schumacher’den iyi haber

Noel tatili için gittiği Fransız Alplerinde kayak yaparken geçirdiği sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede yoğun bakıma alınan Micheal Schumacher'in son durumu hakkında bilgi verildi.

Güncellenme: 11:42, 31/01/2014
Schumacher’den iyi haber

Beş haftadır komada olan eski F1 pilotu Micheal Schumacher’in uyandırma işlemi başladı.

Schumacher, 29 Aralık’ta Noel tatili için gittiği Fransız Alplerinde kayak yaparken geçirdiği sonucu başından ciddi şekilde yaralanmıştı.

Fransa’nın Grenoble bölgesinde bir klinikte, beynindeki kan pıhtılarının alınması için yapılan bir dizi ameliyattan sonra doktorlar 45 yaşındaki Schumacher’i ilaçla komada tutmaya başlamıştı.

Schumacher’in menajeri Sabine Kehm, Çarşamba günü gazetecilere yaptığı açıklamada ünlü pilotun durumunun ‘sabit’ olduğunu söylemişti.

İLAÇ AZALTILDI, UYANDIRILIYOR Ünlü pilotun menajeri Sabine Kehn, Schumacher’e verilen ilacın dozunun yavaş yavaş azaltıldığını belirterek, artık uyandırma sürecine geçildiğini bildirdi. Sözcü, sürecin uzun sürebileceği uyarısında bulundu.

Schumacher’in komada beşinci haftasına girmek üzereyken ve endişelerin arttığı bir dönemde gelen bu haber, her ne kadar kurtulduğu anlamına gelmese de ünlü pilotun ailesini ve tüm dünyadaki hayranlarını sevindirdi.