SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Orduspor Kulübü Başkan Yardımcısı Murat Gürsoy, “Orduspor’un geleceği için mutlaka kalıcı gelirlere kavuşması şart” dedi.

Gürsoy, Orduspor’un Süper Lig’den düştükten sonra maddi sorunlar yaşadığının ortada olduğunu belirterek, “Bu anlamda Orduspor için kalıcı gelir getirici önerileri sonuna kadar destekliyoruz” diye konuştu.

Kulübün içinde bulunduğu maddi sorunlardan çıkabilmesi için her kesimden destek beklediklerini ifade eden Gürsoy, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Geçmişi başarılarla dolu Orduspor’un geleceği için mutlaka kalıcı gelirlere kavuşması şart. Bu konuda, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ve Giresunspor Başkanı Mustafa Bozbağ’ın ‘Ordu-Giresun Havalimanı’ndan Orduspor’a ve Giresunspor’a kalıcı gelirler sağlanmalı’ söylemine sonuna kadar destek veriyoruz. Başta siyasilerimizin, Ordu Valimizin, Büyükşehir Belediye Başkanımızın, Ordu TSO’nun bu çağrıya olumlu destek vermesini bekliyoruz.”

Orduspor ve Giresunspor’un özellikle otopark ve dolmuş duraklarından faydalandırılması ve kalıcı gelir kaynaklarına kavuşturulması düşüncesinin öncelikleri olduğunu vurgulayan Gürsoy, bu sürece tüm çevrelerin destek vermesini istedi.

Gürsoy, Orduspor’un PTT 1. Lig’de hafta sonu sahasında oynayacağı Karşıyaka maçının final niteliğinde olduğunu, bu maçta mor-beyazlı taraftarları tribünde görmek istediklerini kaydetti.