SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Zeljko Obradovic, oyuncularının kulübe layık olacak mücadele vermesi gerektiğini söyledi.

FB TV’ye açıklamalarda bulunan Obradovic, THY Avrupa Ligi’nde İtalya temsilcisi EA7 Emporio Armani karşısında alınan yenilgide yaşanan iki sakatlığının bahane olmadığını belirterek, “Bu kulübe layık olmanız gerekiyor” dedi.

Sırp teknik adam, İtalya’daki maça iyi başladıklarını vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı:

“Takım maça iyi konsantre olmuş ve maç boyunca savaşacağını gösteriyordu. Ancak ilk dakikalarda Zoric, sonrasında Vidmar, sakatlıklarından dolayı oyuna devam edemediler. Fakat maç içindeki ana sorunun bu olduğunu düşünmüyorum. Özellikle ikinci çeyrekten itibaren, birçok maçta, rakiplerimize öne geçme şansı tanıyoruz. Yaptığım tüm uyarılara rağmen bu sorunun çözülemediğini görüyorum. Soyunma odasında oyuncularıma, genel hatlarıyla nerelerde hata yaptıklarını bir kez daha söyledim.”

Başarılı olmak için sadece profesyonel olmanın yetmeyeceği kaydeden tecrübeli çalıştırıcı şunları kaydetti:

“Tüm oyuncularım, basketbol için yaşamaları gerektiğini bilmek zorunda. Türkiye’nin en iyi basketbol salonuna sahip ve çoğu oyuncunun hayallerinde yer alan Fenerbahçe forması giyiyor olmalarının değerini anlamaları gerekiyor. Bunu yaptıkları takdirde işler yolunda gider, yapmadıkları takdirde ise işimiz zorlaşır ve birçok oyuncunun bu bilinçten uzak olduğunu görüyorum. Hepsinin kısa süre içinde bu anlayışlarını değiştirmeleri gerekiyor.”

Önlerinde oynayacakları birçok maçın bulunduğunu kaydeden Zeljko Obradovic, “Önce Anadolu Efes, sonrasında ise Türkiye Kupası, THY Avrupa Ligi’nde de 9 maçımız daha var. Ben hayatım boyunca hep son ana kadar savaştım. Bunu bir kez daha yapacağımı oyuncularıma söyledim. Yeterli seviyede savaşmıyoruz” diye görüşlerini aktardı.

“Şu anki oyunumuzla başarılı olmamız zor görünüyor” EA7 Emporio Armani karşısında iki oyuncusunun sakatlanması bahanesine sığınmadığını belirten Obradovic, şunları kaydetti:

“Daha önceki maçlarda onlarla birlikte oynamamıza rağmen benzer yenilgiler aldık. Bu durumu çevirmek tamamen bizim elimizde. Kendimize olan güveni yeniden yerine getirmek adına savaşmalıyız. Çünkü şu anki oyunumuzla başarılı olmamız zor görünüyor.

Yayınlanma Tarihi:15:03,