SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aradaki 10 puanlık farkın takımı rehavete sürüklemediğinin altını çizen Sambacı, Torku Konya karşılaşmasında defanstan gelen gollerle ilgili de değerlendirmelerde bulundu. İşte Cristian’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

“Torku Konyaspor galibiyeti bizim için ligin ikinci yarısına güzel bir başlangıç oldu. Ligin ikinci yarısında zorlu maçların bizi beklediğini biliyorduk ve devre arasında ona göre çalışmalarımızı yaptık. Bu 3 puan bizim için çok iyi oldu.

‘DEPLASMANLAR ZOR'

Puan farkı kesinlikle bizde rehavet ve rahatlık havası yaratmıyor. Aslında bize farklı bir motivasyon sağlıyor puan farkı. Biz daha istekli oynayıp, daha istekli çalışıyoruz. Artık bu 10 puanla mı olur, 20 puanla mı olur, 30 puanla mı olur; bilemiyorum. Bir şekilde bu aradaki bu puan farkını açarak; şampiyonluğa doğru ilerlemek istiyoruz. Puan farkı bizde kesinlikle rehavet havası sağlamıyor.

Önümüzde gerçekten çok zor bir deplasman maçımız var. Eskişehir’in nasıl bir takım olduğunun bilincindeyiz. O maç için çok sıkı bir şekilde çalışıyoruz. Oradan da en iyi şekilde 3 puanı alıp; şampiyonluğa doğru hızlı bir şekilde ilerlemek istiyoruz.

Konya karşılaşmasında goller defans oyuncularından geldi ancak golü kimin ve hangi mevkideki oyuncunun attığı önemli değil. Bazen defans oyuncusu, bazen orta saha, bazen forvet oyuncusu gol atar. Burada önemli olan goldür. Tabii ki de bizim defansta oynayan 2 tane kaliteli oyuncumuz var. Özellikle de duran toplarda çok iyi hava topuna çıkıyorlar. Maçta da bu şekilde oldu.”

Yayınlanma Tarihi:08:11,