SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Eski tüfek iş başına!

Eski tüfek iş başına!

Sakatlıktan dönen Emre Belözoğlu, Eskişehir'de Ersun Yanal'ın en büyük "savaşçı" kozu olacak...

Ersun Yanal, Eskişehir’de “Fener’in eski tüfek” yıldızı Emre ile Es’ecek… Yanal, Karabük’te Mehmet Topal’ın önünde Cristian ve Alper ile maça başladı. Karabük, sertliğe sertlikle karşılık veremeyen bu isimler karşısında rahat bir galibiyet aldı. Alper’in sakatlığı sonrası Torku Konya maçına da Mehmet Topal, Meireles ve Baroni üçlüsüyle çıkan Yanal’ın ikinci yarıda yaptığı Cristian-Emre değişikliğiyle galibiyet geldi. Yanal, maç eksiğine rağmen Emre’nin 30 dakikalık performansından çok memnun kaldı.

ALTILI KIRILMAZ OMURGA KURUYOR

Eskişehir maçı da zor geçecek. Kırmızı-Siyahlı futbolcular, 90 dakika savaşıyor. Yanal’ın bu maçta sertlik karşısında geri adım atmayan, savaşçı oyunculara ihtiyacı var. Bu nedenle Ersun Hoca, Topal’ın önünde Emre ve Meireles’i görevlendirip, takımın direncini artıracak. Yanal, Emre’nin savaşçı kimliğinin yanı sıra bu tip stresli maçları kaldıracak tecrübesi ve liderliğine güveniyor. Emre’nin 11’e dönmesiyle kulübeye Meireles değil, Cristian çekilecek. Böylece savunmada Alves ve Egemen, orta sahada Mehmet Topal, Emre ve Meireles, forvette de Webo gibi 6’lı yıkılmayan bir omurga kurulacak.

ARTIK HAZIRIM OYNARIM HOCAM

Bu altılıyı kanatlarda Gökhan ve Caner, forvette de Kuyt ve Sow gibi skora direkt etki edecek oyuncularla takviye edecek olan Yanal, Emre ile yaptığı görüşmede beklentilerini anlattı. “Eskişehir’de takımın senin tecrübene ve liderliğine fazlasıyla ihtiyacı olacak” diyen Ersun Hoca’ya Emre de “Şampiyonlukta pay sahibi olmak istiyorum. Üzerime düşeni fazlasıyla yapmaya hazırım. Kendimi çok iyi hissediyorum” karşılığını verdi. Konya maçı öncesi takımla 4 antrenmana çıkabilen Emre’nin oyunda kalma süresinin 60 dakikayı aşması bekleniyor.

Akşam