SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Samandıra'da bir Ar-Ge bölümleri olduğunu ve verileri Ersun Yanal'a ilettiklerini belirten Fenerbahçe Antrenörü İsmail Kartal, “Oynamayan oyuncular ile daha çok ilgilenirim” açıklamasını yaptı.

Fenerbahçe Antrenörü İsmail Kartal, Lig Radyo'da Fenerbahçe Saati programının konuğu oldu. Kartal, Samandıra'da bir Ar-Ge oluşturduklarını belirtirken, 3 Temmuz süreci nedeniyle önleri kesilmezse Fenerbahçe'yi çok güzel günlerin beklediğini belirtti.

Hürriyet’in haberine göre; Kartal gelecek sezon transfer planlamasının da şimdiden hazır olduğunu belirtti. Samandıra'da teknolojinin tüm imkanlarını kullandıklarını belirten Kartal, “Biz Aykut Hoca ile bu sistemin altyapısını kurmuştuk. Antrenman verileri, Robotic Eye sistemi, koşu mesafeleri verileri… Futbolcuların antrenman performansları, maç performanslarını çok iyi değerlendirebilen bir ekibimizin var olduğunu yönetimimiz biliyordu. Bunların başında da beni görüyorlardı” dedi

SAMİMİYETE İNANIRIM

Yabancı kontenjanına göre gelecek seneki planlarının bile hazır olduğunu söyleyen Kartal “Bizim önümüzde şu anda bir 3 temmuz süreci var. Başkanımız refaha kavuştuktan sonra gelecek ile takımın planlaması ile ilgili her şeyimiz hazır” ifadelerini kullandı.

4 yıldır takımda olduğu için oyuncuları çok iyi tanıdığını ve Ersun Yanal sorularını en objektif ve cesur şekilde yanıtladığını belirten İsmail Kartal, “Oynayan oynamayan herkese karşı da hep eşit mesafede olmuşumdur. Hatta oynamayan oyuncular ile daha çok ilgilenirim. Karşılıklı samimiyetin önemine inanırım. Samandıra'da Ar-Ge bölümümüz var. Orada tüm çalışmaları yapıp sunum olarak Ersun Yanal'a iletiyoruz” dedi.

Yayınlanma Tarihi:08:45,