SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yıldırım o rövanşı almak istiyor!

Başkan Yıldırım ile Teknik Direktör Yanal'ın konuşmalarında ortak hedef, 28. hafta gidilecek TT Arena'da G.Saray'ı yenip şampiyonluğu ilan etmek. Böylece Kadıköy'de kupa kaldıran G.Saray'dan rövanş da alınacak.

Güncellenme: 16:02, 29/01/2014
Yıldırım o rövanşı almak istiyor!

Fenerbahçe’de başkanından, teknik direktörüne; futbolcusundan, taraftarına herkesin hayali tek: “TT Arena’ya 15 puan farkla gidelim, şampiyon dönelim.”

Sabah’ın haberine göre; Rakiplerinin puan kaybıyla başladığı ikinci yarının ilk haftasında Torku Konyaspor’u 2-1 yenerek en yakın rakibi Galatasaray’la aradaki farkı 10’a çıkaran Fenerbahçe’de hedef 28. hafta TT Arena’da oynanacak maça 15 puan farkla gidip, Galatasaray’ı evinde yenerek puan farkını 18’e çıkartıp şampiyonluğu ilan etmek. Fark 18’e ulaştığında kalacak 6 hafta sarı-lacivertliler için formaliteden öteye gitmeyecek.

4. YILDIZ ÖNCESİ PSİKOLOJİK ÜSTÜNLÜK

Başkan Aziz Yıldırım ile Teknik Direktör Ersun Yanal’ın yaptıkları tüm konuşmaların dönüp dolaşıp TT Arena’da şampiyonluğu ilanla sona erdiği öğrenildi. Yıldırım’ın, “Onlar sürekli Kadıköy’de kupa kaldırmakla ve şampiyon olmakla övünüyor. Biz de Arena’da 19. şampiyonluğu garantilersek, bir yıl sonra verilecek ve 4. yıldızı getirecek 20. şampiyonluk yarışında da psikolojik olarak öne geçmiş oluruz” dediği ifade ediliyor.

KAPTANLARIN DA TEK HAYALİ TT ARENA

Fenerbahçe’nin kaptanları Volkan, Emre ve Selçuk da Galatasaray’ı Arena’da yenerek şampiyon olmak konusunda çok hevesli. Takımın motivasyon konuşmalarında hep bu konuya vurgu yapan kaptanların, “Başkanımıza ve taraftarımıza bu mutluluğu yaşatmalıyız. Galatasaray’dan rövanşı almak için önümüzde böyle bir fırsat var ve bunu değerlendirmek zorundayız” dediği öğrenildi. Hatırlanacağı üzere Galatasaray 2012 yılında elde ettiği şampiyonluğu Kadıköy’de F.Bahçe ile berabere kaldığı maçın ardından kupa kaldırarak kutlamıştı. Sarı-kırmızılılar zaferlerini, Saracoğlu’nun soyunma odası duvarlarına “Kadıköy hatırası” yazısı ve attıkları imzalarla ölümsüz hale getirmişlerdi.

Yayınlanma Tarihi:08:38,