SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor ve Beşiktaş’ın ısrarla istediği Papiss Cisse için ibre bordo mavili takıma döndü. Senegalli golcü takımdan ayrılmak istediğiniNewcastle yöneticilerine bildirmiş, İngiliz ekibi de onun yerine Luuk de Jong’u transfer etmişti. Bu gelişmelerin ardından bonservis rakamı bir hayli düşen golcü oyuncu için Trabzonspor yeniden devreye girdi. Beşiktaş’ın ekonomik sebepler yüzünden geri planda kaldığı transferde Papiss Cisse için son viraja girildi.

En yüksek bonservis bedelini Trabzonspor’un yaptığı Papiss Cisse, bordo mavili takımla görüşmelere başladı. Kısa süre içinde karar vermesi beklenen Cisse için Malouda ve Bosingwa da referans oldu. İki oyuncu da Papiss’in takıma gelmesi için Senegalli oyuncuyla iletişime geçti. Beşiktaş’ın ise yüksek bonszervis bedeli yüzünden transferden çekilmek üzere olduğu kaydedildi.

Bu arada Cisse’nin sezon sonuna kadar 1,5 milyon Euro karşılığında kiralanacabileceği, sezon sonunda da 5 milyon Euro’ya bonservisinin alınabileceği de ifade edildi.

Ancak oyuncunun yıllık ücreti konusunda pazarlıklar devam ediyor. Cisse’nin kendisine gelen başka teklifleri de değerlendirmek istediği ancak kulübüne en yüksek bonservis bedeli teklifini Trabzonspor’un yaptığı öğrenildi. Bu arada İtalyan basınına göre Trabzonspor Yatabare ve Quagliarella için de girşimlerini sürdürüyor.

Eurosport