SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Sabri’yi bekleyen 2. tehlike!

Sabri’yi bekleyen 2. tehlike!

Sözleşmesindeki özel madde gereği tecrübeli oyuncunun kontratının uzaması için 30 maçta oynaması gerekiyor. Sarı kırmızılı formayı şimdiye kadar 16 kez giyen Sabri, ikinci devrede 14 mücadeleye daha çıkamazsa mukavelesi bitecek.

Galatasaray’ın emektar ismi Sabri Sarıoğlu'nu bir tehlike daha bekliyor. Mancini'nin kararıyla Ajax ve G.Antep maçlarında sahada olsa da kaptanlık bandını takmayan Sabri'nin geleceği de kritik…

Hürriyet’in haberine göre; 15 yıldır top koşturduğu G.Saray'da Sabri, sezonun geri kalanında 14 maçta daha görev alamazsa sözleşmesi sona erecek. Geçen sezon imzaladığı 2+1 yıllık kontrattaki madde nedeni ile Sabri'nin tam 14 maçta daha oynaması gerekiyor.

LİGDE İŞİ OLDUKÇA ZOR

Sabri’nin yıllık 1.2 milyon dolarlık sözleşmesinde “2013-14 sezonunda 30 resmi maçta oynarsa kontratı 1 sezon daha uzar” maddesi bulunuyor. Sabri, 2013-14 sezonunda 16 kez G.Saray formasını terletti. Başarılı oyuncunun bu akşam Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki Elazığspor karşılaşmasında da görev yapması bekleniyor. Aydın ve Bruma'nın sakatlığı sonrası Mancini'nin görev verdiği kaptanın ligde ise formayı kapması zor gözüküyor.

REKABET ÜST SEVİYEYE ÇIKTI

Galatasaray'da ligin 2. haftasından bu yana sahalardan uzak olan Hamit Altıntop, belindeki rahatsızlığı atlattı ve Beşiktaş derbisi ile formasına kavuşmayı planlıyor. Aynı zamanda sarı kırmızılı ekibin yeni transferi Boşnak yıldız Izet Hajrovic'in mevcut lisans problemi ise de bu hafta sona erecek.

Sağ beke Salih Dursun'un da alınması Galatasaray'daki forma rekabetini iyice kızıştırıyor. Kısaca sezonun geri kalan bölümünde kaptanlığı alınan Sabri Sarıoğlu, Mancini tarafından 14 kez sahaya sürülmezse, sarı kırmızılı takımla bağları kopacak.