SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kobe, All-Star’ı kaçırabilir!

NBA takımlarından Lakers, sakatlığı yüzünden sahalardan uzak kalan oyuncusu Kobe Bryant'ın 3 hafta daha basketbol oynayamayacağını açıkladı.

Güncellenme: 11:26, 29/01/2014
Kobe, All-Star’ı kaçırabilir!

NBA takımlarından Los Angeles Lakers’ın, dizindeki sakatlık yüzünden sahalardan uzak kalan oyuncusu Kobe Bryant’ın en az 3 hafta daha oynayamayacağını açıklaması, 16. kez all-star seçilen Bryant’ın maçta forma giyme ihtimalini zayıflattı.

Lakers’ın internet sitesinden yapılan açıklamada, sol aşil tendonundan yaşadığı sakatlığın ardından 8 ay sonra parkelere dönen ancak 6 maç forma giydikten sonra 18 Aralık’ta sol dizindeki tibial kemiğinde çatlak tespit edilen ve 1,5 ay basketboldan uzak kalacağı söylenen Bryant’ın, hala acı hissettiği ve dizinde şişlik olduğu belirtildi.

Açıklamada, 35 yaşındaki basketbolcunun, dizine yük bindirmediği hafif antrenman programını sürdüreceği ve çalışmalarına kondisyon bisikletinde devam edeceği de ifade edildi.

Kulüpten yapılan bu duyuru sonrası halk oylaması sonucunda Batı Konferansı takımının ilk 5’ine seçilen Bryant’ın, 17 Şubat’ta Louisiana eyaletinin New Orleans kentinin evsahipliği yapacağı 63. All-star maçında yer alma ihtimali oldukça zayıfladı.