SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaraylıları çok kızdıracak

Galatasaraylıları çok kızdıracak

Fark 10'a çıktı, Ersun Yanal rakiplere gözdağı verdi, öğrencilerine de uyarılarda bulundu.

Fanatik’te yer alan habere göre, Ersun Yanal, “Tüm maçları kazanmak için oynayacağız. Ancak hataları da en aza indirmeliyiz” diye konuştu

Konyaspor galibiyeti sonrası en yakın takipçisi Galatasaray ile puan farkını 10'a çıkaran Fenerbahçe'de yüzler gülüyor. Ancak teknik direktör Ersun Yanal işi sıkı tutmayı ihmal etmiyor. Rakiplere gözdağı veren tecrübeli hoca, oyuncularına da uyarılarda bulunmaya devam ediyor. 16 final maçı daha kaldığını ifade eden Yanal, “Rakiplerimizle farkı daha da açacağız. Lige yeni başlamış gibi devam edeceğiz. Konsantrasyonumuzu hiç bir zaman yitirmeyeceğiz. Şimdi sevinme zamanı, ancak artık Eskişehir'e döneceğiz. Bu karşılaşma bizim için çok kritik bir karşılaşma. Deplasmanda kazanma alışkanlığımızı sürdürmek için önümüzde bir fırsat daha var. Önümüzde kupa yorgunu bir Eskişehir olacak. Bunu da en iyi şekilde değerlendirip, galibiyet serimizi sürdürmek istiyoruz. Fakat kimse rehavete girmemeli ve hatalarımızı en aza indirmeliyiz” dedi.

Savunmaya net mesaj Bu arada Yanal, Konya maçında goller stoperlerden gelmesine rağmen savunma 4'lüsüne fırçasını attı. Çoğu kez rakibe gol fırsatı veren hatalar yapıldığını vurgulayan Yanal, “Böyle savunma hataları olmaz. Bundan sonraki maçlarda aynı şekilde bu hataları tekrarlarsak, başımıza büyük işler açarız. Yerini terk eden, rakip hücumlarında dönmüyor. Bu da bariz hatalara neden oluyor” diyerek uyarısını yaptı.