SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, takımın acil transfere ihtiyacı olduğunu belirterek, “Beşiktaş maçından önce transferi düşünüyoruz. Artık bizi yukarı kaldıracak transferler bekliyoruz. Bunu sadece ben değil, takım da bekliyor” dedi.

Karaman, Hacı Boydak Tesisleri’nde devam eden Beşiktaş maçı hazırlıkları öncesi yaptığı açıklamada, transfer konusunda yaşanan olumsuzlukların moralleri bozduğunu söyledi.

Kulüp Başkanı Ziya Eren’in futbolcu arayışı için yurt dışına gittiğini, diğer yöneticilerin de bu konuda çalıştığını ancak somut gelişme kaydedilemediğini ifade eden Karaman, şöyle konuştu:

“Oyuncu getirme konusunda bazı güçlükler yaşıyoruz. Fiziki şartlar, şehir, gelen oyuncuların bazı önemli şartlar öne sürmesi veya bize hiçbir katkı sağlamayacak kişilerin ortaya çıkması gibi. Bu duruma düştüğün zaman transfer kolay değil. Bu duruma düşmeyeceksin. Sezon başı birinci ligden yeni çıkan bir takım olarak son derece akıllı işler yapıp lige öyle başlayacaksın. İlk devrenin bitimine 2 maç kala 10 gol atan bir takım olur mu? 10 gol atarsan bu kadar eksiklerini zamanında tamamlayamazsanız şimdi transfer döneminde de zorlanırsın. Anlaştığımız bazı oyuncular bir takım şeyleri beğenmiyor, geri gidiyor. Beşiktaş maçından önce transferi düşünüyoruz. Artık bizi yukarı kaldıracak transferler bekliyoruz. Bunu sadece ben değil, takım da bekliyor. Başkan da şehir de istiyor. Beşiktaş maçından önce transferi istiyorum.”

Transfer yapmadan ligdeki maçları konuşmanın bir anlamı olmadığını belirten Karaman, en az üç oyuncunun alınması gerektiğini vurguladı.

Karaman, yaşanan olumsuzlukları devre arasında gidermeye çalıştıklarını ancak bu konuda da başarılı olamadıklarını söyledi.