SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, başka kulüplerin deyim yerindeyse “balıklama üstüne atlayacağı” bir transfer teklifini geri çevirdi..

Geçen haftalarda İtalyan medyasına yansıyan ancak pek itibar görmeyen transfer söylentisi, F.Bahçe yönetimi tarafından ŞAMPİY10’a doğrulandı..

Adının gizli kalmasını isteyen bir F.Bahçe yöneticisi, şok teklifle ilgili şunları anlattı: “Roma, milli takımlar seviyesinde Türkiye’nin en çok maç yapan oyuncularından biri olan Salih Uçan’ı 2 yıldır takip ediyormuş.. İstanbul’a gelip bizimle pazarlık masasına oturdular.. Kapıyı önce 6 milyon Euro’dan açtılar.. Başkan Aziz Yıldırım düşünmeden bu teklifi reddetti..

Yaklaşık 15 gün süren pazarlıkların sonunda Roma Kulübü en son 10 milyon Euro’ya kadar çıktı.. Teknik direktör Ersun Yanal çekimser davranıp kararı yönetime bıraktı.. İşin aslı, F.Bahçe’de oynamayan bir futbolcu için 10 milyon Euro müthiş bir rakamdı.. Çoğumuz kabul etme taraftarıydık..

İtalyanlar Salih’i de ikna etmişlerdi.. O da gitmek istiyordu.. Ancak başkan Aziz Yıldırım ‘Bu sene şampiyonluğa yürüyoruz.. Bu kadroyu bozmak istemiyorum.. Bu sene senden de yararlanacağız.. Madem böyle ciddi bir talibin var, sezon sonu tekrar konuyu değerlendiririz.. 6 ay beklemekle bir şey kaybetmezsin’ diyerek Salih’i kalmaya ikna etti..

Roma’ya da “Şu anda satılacak oyuncumuz yok” yanıtını verdi.. Ama sezon sonu ne olur, bilinmez..”