SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzon’dan Aziz Yıldırım tepkisi!

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Yakup Aslan, 'Aziz Yıldırım'ın hapse girmesini istemediği' yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Güncellenme: 17:51, 28/01/2014
Trabzon’dan Aziz Yıldırım tepkisi!

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Yakup Aslan, “Benim Trabzonsporluluğumun ispata ihtiyacım yoktur ancak Trabzonspor camiasına zarar vermemek, camia içinde tartışma yaratmamak ve camiamıza karşı iyi niyet beslemeyenleri sevindirmemek için maksadını aşan eleştirilerden kaçınılması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Aslan, yaptığı açıklamada, birkaç gün önce bir televizyon kanalında verdiği demeçten hareketle internet medyasında ve yazılı basında, “Fenerbahçe’nin küme düşmesini ve Aziz Yıldırım’ın hapse girmesini istemediği” şeklinde yayınlar yapıldığını belirterek, “Bu söyleşide vurgulamak istediğim şey çok farklı olduğu halde, ‘hata yaptı ve şimdi kendini savunuyor’ şeklinde anlaşılmamak için şimdiye kadar cevap verme gereksinimi duymadım ancak ifadelerimin doğru anlaşılamamasından kaynaklanan rahatsızlığı gidermek amacıyla açıklama yapma gereksinimi doğmuştur” ifadelerini kullandı.

Kendisine yöneltilen “Fenerbahçe ile Trabzonspor’un husumet ne zaman bitecek” sorusuna, “sporda husumet olmaz, bizim Fenerbahçe ile husumetimiz yoktur, kupa davamız vardır, kupayı alınca adalet tecelli edecek ve bu sorun çözülecektir” şeklinde cevap verdiğini anlatan Aslan, şunları kaydetti:

“Fenerbahçe’nin küme düşürülmesi ve Aziz Yıldırım’ın hapse girmesine ne diyorsunuz şeklindeki diğer bir soruya ise suçu işleyenin cezasını çekmesi gerektiğini belirterek, “Suç işleyenler cezasını çekecekler ki bir daha bu tür manipülasyonlara teşebbüs etmesinler ancak Fenerbahçe’nin küme düşmesini veya Aziz Yıldırım’ın hapse girmesini isteyecek olan biz değiliz. Bu bizim değil, hukukçuların yetkisinde olan bir durum, verilecek cezayı onlar tayin edeceklerdir’ şeklinde cevap verdim. Eleştirilerin şahsımla ilgili olanlarını önemsemiyorum. Zira benim Trabzonsporluluğumun ispata ihtiyacım yoktur ancak Trabzonspor camiasına zarar vermemek, camia içinde tartışma yaratmamak ve camiamıza karşı iyi niyet beslemeyenleri sevindirmemek için maksadını aşan eleştirilerden kaçınılması gerektiğini düşünüyorum.”