SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Sıkıntı Beşiktaş’ta değil”

Beşiktaş'ın kadrosuna katmak için uzun süredir mücadele ettiği Botafogolu Nicolas Lodeiro transferinin, Brezilyalı kulübün ekonomik olarak daha fazla kazanç elde etmek istemesi nedeniyle gerçekleşmediği ileri sürüldü.

Güncellenme: 17:06, 28/01/2014
“Sıkıntı Beşiktaş’ta değil”

Türkiye’ye birçok Brezilyalı oyuncu getiren menajer Ayhan Yeşilbaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, siyah-beyazlı kulübün Kamuoyunu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdiği fakat Botafogo Kulübü’nün vazgeçmesiyle zora giren transferle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ronaldinho’nun Beşiktaş ile yaptığı pazarlık sürecinde aktif rol oynayan, Ronaldinho’nun menajeri ve ağabeyi Roberto Assis’in Türkiye’deki ortağı Ayhan Yeşilbaş, spor kamuoyunda yapılan olumsuz değerlendirmelerin aksine, Beşiktaşlı yöneticilerin Lodeiro’nun transferini gerçekleştirmek için gereken her şeyi yaptığını söyledi.

Lodeiro’ya sözleşme imzalatılamaması konusunda, siyah-beyazlı kulübün transfer komitesinin hiçbir suçu olmadığını öne süren Yeşilbaş, problemin Botafogo Kulübü’nün verdiği sözü tutmamasından kaynaklandığını iddia etti.

Yeşilbaş, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Beşiktaşlı yöneticiler, Lodeiro transferini gerçekleştirmek için bütün vecibeleri yerine getirdiler, yani tam anlamıyla kuralına göre oynadılar. Sıkıntı Beşiktaş Kulübü Yönetimi’nde değil, Brezilya futbolunun kapısına dayanan mali krizde. Botafogo Kulübü de tıpkı diğer Brezilya takımları gibi ekonomik olarak daha fazla kazanç elde etmek için Beşiktaş’ı zor durumda bıraktı.”

Brezilya transfer piyasasını yakından takip etiğini söyleyen menajer Ayhan Yeşilbaş, Botafogo’nun Lodeiro’yu yalnızca satmak kaydıyla elden çıkaracağını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Botafogo, Nicolas Lodeiro’yu kiralamaktan son anda vazgeçti. Beşiktaş’a, kiralama ve satın alma opsiyonu olmadan bonservisiyle vermek istiyorlar ama istedikleri bonservis bedeli çok yüksek. ‘Kiralık verelim, beğenmezseniz geri gönderin’ gibi bir anlayışları yok. Nakit paraya ihtiyaçları var. Lodeiro çok yetenekli ve önemli bir oyuncu, Avrupa’dan başka talipleri olduğunu da söylediler. İşin aslı para kazanmak adına bir takım yanlışlar yapıyorlar. Beşiktaş transfer komitesine yüklenmek doğru değil.”

Yayınlanma Tarihi:14:20,