SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Habertürk’te yer alan habere göre, Gaziantepspor karşısında alınan beraberlikle şampiyonluk yolunda büyük bir yara alan Galatasaray'da; teknik direktör Roberto Mancini, yönetime stoper transferi konusunda son sözünü söyledi. Sarı-Kırmızılı kurmaylarla dün bir görüşme yapan ve ‘tecrübeli stoper' isteğini yineleyen İtalyan teknik adam, “Başarılı olmak istiyorsak mutlaka tecrübeli bir stoper transferi yapmalıyız. Aksi taktirde ne ligde ne de Şampiyonlar Ligi'nde başarı beklemeyin” dedi.

AYSAL'DAN ‘ÇÖZÜN' TALİMATI Mancini'nin bu sözleri, yöneticiler üzerinde soğuk duş etkisi yaratırken, durumdan haberdar edilen başkan Ünal Aysal ise kurmaylarına hemen talimat vererek meselenin çözülmesini istedi.

Stoper transferi konusunda tekrar harekete geçen Sarı-Kırmızılılar, Mancini'nin listesindeki ilk isim olan Brezilyalı Rhodolfo yerine; Wesley Sneijder'ın önerisi ile Everton forması giyen Hollandalı oyuncu Heitinga için menajeri ile pazarlık masasına oturdu. Mancini'nin Rhodolfo'yu istemesine karşın yönetimin, Sneijder'ın tavsiyesi üzerine Heitinga ile pazarlıklara başlaması da ikinci bir krize yol açtı.

MANCİNİ'DEN HEİTİNGA'YA RET Bu gelişmeler üzerine İtalyan teknik adamın, Heitinga'yı istemediği iddia edilirken; Rhodolfo konusundaki ısrarını yönetime ilettiği belirtildi. Kısalan transfer süresi nedeniyle köşeye sıkışan yönetim ise Mancini'nin bu resti karşısında tam anlamıyla çaresiz kaldı. 3 Şubat'ta sona erecek transfer dönemine kadar stoper meselesini çözmek isteyen yönetim, alternatif isimleri de değerlendirmeye aldı.

DANY'İ BASEL İSTİYOR Galatasaray'ın elden çıkarmak için uğraş verdiği bir diğer isim Dany ile ilgili de ilginç gelişmeler yaşanıyor. Kamerunlu stoper ile Süper Lig'den Trabzonspor başta olmak üzere Kayseri Erciyes, Karabük, G.Antep ve G.Birliği ilgileniyor. Ancak Dany için İsviçre'den sürpriz bir talip çıktı. Teknik direktör Murat Yakın'ın çalıştırdığı Basel takımının, deneyimli futbolcuyu transfer etmek istediği ve hatta girişimlere başladığı öğrenildi.

VE YABANCI KRİZİ ÇÖZÜLDÜ Mancini'nin “İki günde bu sorunu aşmalıyız” sözlerinin ardından G.Saray; Amrabat ve Riera'yı gönderip yabancı kontenjan sorununu toptan çözdü. Bruma'nın kiralanması için G.Antep'le anlaşılmasıyla birlikte 3 yer birden açıldı. Telles ve İzet'in yanı sıra yeni bir transfer için de kontenjan boşaltıldı. Sarı-Kırmızılılar, sürpriz şekilde Faslı yıldızı sezon sonuna kadar Malaga'ya kiraladı. İspanyol ekibi 350 bin Euro kiralama bedeli ödeyecek, ücretinin kalan bölümünü G.Saray karşılayacak.

Başkan Ünal Aysal ve İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan'ın Florya'daki zirvesinin ardından Riera ile de yollar ayrıldı. 4 ay daha takımda kalması gereken Riera'nın sözleşmesi, 750 bin dolar karşılığında fesh edildi.