SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Kulübü, Spor Toto Süper Lig’de dün Torku Konyaspor ile oynanan maçın ardından gözaltına alınan bazı taraftarlarına ceza verilmesine tepki gösterdi.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada; Torku Konyaspor maçına gelen 40 binin üzerinde sarı-lacivertli taraftarın, yapılan sağduyu çağrısına uyduğu ve maç boyunca tribünlerde talimatlara aykırı hiçbir tezahürat ve eylemin olmadığı ileri sürülerek, şöyle denildi:

Takımımızın, Torku Konyaspor ile yaptığı maçta, 40 binin üzerinde taraftarımız, Kulübümüzün yapmış olduğu sağduyu çağrısına uymuş; maç boyunca Tribünlerimizde talimatlara aykırı hiçbir tezahürat, eylemde bulunulmamıştır.

Buna rağmen 6222 sayılı yasanın, kimi maddelerinin uygulanması sebep gösterilerek, maçın hemen ardından taraftarlarımız gözaltına alınmış ve 7 taraftarımız 1 yıl süreyle spor alanlarından men cezası almışlardır.

Maç sonu itibariyle yaşananlara dair birtakım görüşmeler yapmakla ve bundan sonraki gelişmeleri de takip edecek olmakla birlikte; taraftarlarımıza yapılan bu uygulamanın ‘demokrasi' ile bağdaşmadığını iletmek isteriz.

Amacı; sadece takımına ve kulübüne destek olmak olan sağduyulu taraftarlar da dâhil olmak üzere sebep aranmaksızın spor alanlarında oluşturulan bu baskı ortamının, Türk sporuna fayda sağlamaktan çok zarar vereceğinin kaygısını taşıdığımızı, tüm kamuoyuna duyururuz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

Yayınlanma Tarihi:20:33,