SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çok zor oldu

FENERBAHÇE camiası hareketli günler yaşıyor… Rakipleri transferlerle uğraşırken sarı-lacivertlilerde Yargıtay kararı, Aziz Yıldırım'ın İstanbul'a dönmesi ve yaptığı açıklamaları konuşuldu. Kadıköy'den yükselen tek ses vardı: Üzerimizde siyasi oyunlar oynanıyor, en güzel yanıtı sahada verelim, tarihimimizin en anlamlı şampiyonluğunu kazanalım…

AZİZ Yıldırım'ın motivasyon konuşmaları, futbolcuların şampiyonluk yeminleri… Bu atmosferde başladı Konyaspor maçı… Stres üst düzeydi, sözlerin icraate geçme vaktiydi…

ERSUN Yanal'ı en yakından tanıyan isimlerden biri olan Mesut Bakkal'ın çalıştırdığı Konyaspor, kanatları iyi kapatıp hızlı ataklarla pozisyon aradı. Djalma'nın ofsayt kokan golü Fenerbahçe'yi kendine getirdi. Son dakikalarda Alves Fenerbahçe'nin soyunma odasına moralli gitmesini sağladı.

İKİNCİ yarıda herkes Fenerbahçe'nin baskısını sürdürmesini bekliyordu ama tehlikeli akınlar Konyaspor'dan geldi. Fenerbahçe'nin orta alanda üstünlüğü ele geçirememesinin en önemli nedeni Cristian ile Meireles'in uyumsuzluğuydu. Emre-Cristian değişikliği sonrası Fenerbahçe kontrolü eline aldı.

BASKI daha da arttı, Fenerbahçe aradığı gole Egemen'le ulaştı. Fenerbahçe baskı kurdu ama iyi oynamadan kazandı, Konyaspor daha çok pozisyon üretti. Yeşil-beyazlı ekip Fenerbahçe'den daha çok koştu. Sarı-lacivertliler tecrübesiyle 3 puanı aldı. Sezonun ilk yarısında forvetleriyle kazanan Fenerbahçe, dün stoperleriyle sonuca gitti. Galatasaray'la arasındaki puan farkını çift hanelere yükselterek zirvede yalnız kaldı. Bir çift sözüm de Ersun Yanal'a… Yabancı kuralı kaç olursa olsun, bu takımın Webo'ya ihtiyacı var. Emenike'nin sakatlığı sonrası oyuna forvet alınamadı, Mehmet Topuz sağ açık gibi oynadı. Dün Webo en azından kulübede olsa, ikinci yarıda oyuna girse Fenerbahçe maçı daha erken koparır hatta farka giderdi.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek