SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, Anadolu Efes’in galibiyeti hak ettiğini belirterek, “Anadolu Efes’i kutluyorum. Birinci dakikadan son dakikaya kadar, maçı bizden daha çok istediler. Kısacası bu akşam dinamizm ve enerjileriyle bizi sahada ezdiler. İlk kez takımımın bu kadar ezildiğini gördüm. Bunda en önemli faktör; Anadolu Efes’in sert, istekli ve enerjik savunmasıydı. Böyle bir oyun tarzıyla bizi sindirdikleri için onları kutluyorum” diye konuştu.

Önemli oyuncularından skor katkısı alamadıklarını vurgulayan Ataman, şöyle devam etti: “Anadolu Efes’in sert savunmasına karşılık vermekte zorlandık. İstediğimiz pozisyonları bulamadık. Boş atışları kaçırdık. Önemli oyuncularımız skor yönünden kısır kaldı. Cenk ve Hairston gibi iki önemli oyuncumuzdan sadece 2 sayı bulabildik. Furkan’dan da sayı bulamayınca iki yabancı uzunla oynamak zorunda kaldık ve bu oyun planımızı bozdu.”

THY Avrupa Ligi’ndeki Bayern Münih galibiyetinin ardından iyi durumda olmalarına rağmen, beklemedikleri bir mağlubiyet aldıklarını anlatan Ataman, “Anadolu Efes, çok iyi bir performans sergiledi. Ama sanırım Bayern Münih karşısında aldığımız galibiyet, bizi biraz fazla rahatlatmış. İyi durumdaydık, buna rağmen beklemediğimiz bir yenilgi aldık. Gerekli tedbirleri alacağız. THY Avrupa Ligi’nde zorlu bir maçımız var, daha sonra da Beşiktaş İntegral Forex ile derbi maçımız var. O maçlara hazırlanmaya çalışacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Anadolu Efes’in baştan sona üstün bir oyun sergilediğini ve hak ettiği bir galibiyet elde ettiğini belirten Cenk Akyol ise bir an önce toparlanarak önlerindeki THY Avrupa Ligi maçına odaklanacaklarını söyledi.

Yayınlanma Tarihi:00:20,