SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Takım arkadaşı Sezer Öztürk ile yaşadığı kavga sebebiyle uzun süredir kadro dışında tutulan Beşiktaş’ın tecrübeli savunma oyuncusu İbrahim Toraman, siyah-beyazlı takımda forma giymeye devam etmek istediğini söyledi.

AA muhabirine açıklamalarda bulunan İbrahim Toraman, siyah-beyazlı formayı çok özlediğini belirterek, “Beşiktaş yönetimi ve teknik heyetinin onay vermesi halinde yuvamda kalmayı arzu ediyorum” ifadesini kullandı.

Çalışmalarını bireysel antrenmanlarla sürdüren milli futbolcu, şunları kaydetti:

Değerli yöneticilerimizin, hocamız ve teknik heyetimiz ile benim takıma dönmem konusunda görüşecekleri haberlerini basından takip ediyorum. Geri dönmeyi, ait olduğum Beşiktaş camiasına hizmette bulunmaya devam etmeyi gönülden istiyorum. Ben, Beşiktaş forması için bugüne kadar canla başla çalıştım. Yüreğimi sahaya koyarak, yalnızca takımımın başarısı için savaştım. Bir takım aksilikler yaşandı ama benim için öncelikli olan her zaman Beşiktaş ve Beşiktaş’ın başarısıdır.

“GAZİANTEP VE GAZİANTEPSPOR BENİM İÇİN ÇOK KIYMETLİ”

Gaziantepspor’un da kendisinde ayrı bir yeri olduğunun altını çizen İbrahim Toraman, kırmızı-siyahlı kulübün başkanı İbrahim Kızıl’ı çok sevdiğini belirtti.

“Gaziantep ve Gaziantepspor benim için çok kıymetli” diyen deneyimli futbolcu, şu ifadeleri kullandı:

“Sayın başkanım İbrahim Kızıl da çok değer verdiğim ve çok sevdiğim bir insan. Kendileriyle görüştük. Gaziantepspor’da forma giymem net bir şekilde gündemdeydi. Sezonun bitimine kadar Gaziantepspor forması giyme düşüncem vardı. 3-4 ay daha futbol oynamadan durmak istemedim. Sergen hoca da benimle birlikte çalışmak istemişti ama herhangi bir resmi anlaşmamız olmadı.”

“BÜYÜKLERİMİZ BANA BİR ŞANS VERİRSE…”

Beşiktaş’tan gelecek habere göre kariyerine yön vereceğini ve belirsizlik sebebiyle karar vermekte zorlandığını kaydeden İbrahim Toraman, sözlerini şu şekilde noktaladı:

Benim Beşiktaş camiasına hiçbir zaman bir saygısızlığım olamaz. Formamı, kulübümü çok seviyorum. Defans oyuncusu aradıklarını da biliyorum ama gelecek oyuncunun gerçek bir Beşiktaşlı gibi kısa zamanda istenen performansı göstermesinin de kolay olmadığına inanıyorum. Savunma anlamında sıkıntılarımız olduğu doğru. Büyüklerimiz bana bir şans verirse, tüm gücümle mücadele etmeye hazırım. Fakat şu sözlerim lütfen unutulmasın, Gaziantepspor camiasına ve sayın başkan İbrahim Kızıl’a olan saygım sonsuzdur.