SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rhodolfo neden gelmiyor?

Mancini’nin istediği Rhodolfo için girişimler sürerken, deneyimli savunmacının transferinin bugüne kadar neden gerçekleşmediği de ortaya çıktı.

Güncellenme: 08:26, 27/01/2014
Rhodolfo neden gelmiyor?

Galatasaray'ın Gaziantepspor ile oynadığı karşılaşmanın ardından teknik direktör Roberto Mancini, savunmaya takviye yapacaklarını söyledi.

Sarı-kırmızılıların ilgilendiği isimler arasında yer alan ve Mancini'nin savunmaya yapılacak takviye için işaret ettiği isimlerin başında Rhodolfo geliyor. Brezilyalı futbolcu için girişimlerde bulunulurken, bu transferin bugüne kadar neden gerçekleşmediği de ortaya çıktı.

27 yaşındaki stoper için sarı kırmızılıların teklifte bulunduğu ancak oyuncuyla ilgili birçok engelle karşılaşıldığı öğrenildi:

1) Galatasaray öncelikle oyuncunun bonservisinin dağınık yapısından etkilendi. Gremio'da kiralık olarak oynayan ve aslen Sao Paulo'nun oyuncusu olan Rhodolfo'nun ekonomik haklarının yüzde 50'si Sao Paulo'ya ait. Geriye kalan bölümü ise ilk kulübü Atletico Paranaense'nin elinde bulunuyor ve dolayısıyla bu kulübün de transfere onay vermesi gerekiyor. Bonservisin bu parçalı yapısından dolayı taraflarla uzlaşmak gerekiyor. Şu an formasını giydiği Gremio boyutu da eklenince iş karmaşık bir hal alıyor.

2) Rhodolfo'daki bir diğer önemli engel oyuncunun kulübü Sao Paulo… Siyah beyazlı ekip Gremio'nun başarılı orta saha oyuncusu Souza'yı renklerine bağlamak istiyor. Ve bu transfer için kasalarını boşaltmak yerine; mavi-beyaz-siyahlı ekipte kiralık olarak forma giyen ve performansıyla beğeni kazanan Rhodolfo'yu istedikleri oyuncunun yerine Gremio'ya takas etmek istiyorlar. Bonservisinin ancak yarısı elinde olan oyuncuyu Galatasaray'a satmak yerine, şiddetle istediği bir oyuncunun transferini gerçekleştirmek adına bunu daha kârlı buluyorlar.

3) Sarı kırmızılıların teklifine rağmen, yukardaki faktörler belki şu ana kadar çoktan bitebilecek transferi zora sokuyor. Takas ihtimalini de göz önünde bulunduran Sao Paulo, Galatasaray'a vereceği cevabı geciktirirken, 31 Ocak'ın transferdeki son tarih olması dikkate alındığında, yaşanan karmaşıklığı aşmak adına kalan sürenin de bundan sonrası için yeterli olmayabileceği kanısını doğuruyor.

Tüm bu faktörleri göz önünde bulunduran Galatasaray yönetimi, ara transfer sezonunun kapanmasına az bir süre kala vakit kaybetmemek adına içlerinde Heitinga'nın da bulunduğu alternatif isimleri de gündemine aldı. Son ana kadar Mancini'nin istediği Rhodolfo için girişimlerini sürdürecek Galatasaray'ın bir yandan diğer isimler için de uğraş vereceği belirtiliyor.

Milliyet