SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

SPORX’te yer alan habere göre, Galatasaray’ın stoper arayışlarındaki ilk hedefi konumunda bulunan Gremiolu Rhodolfo, Aimoré’yi 4-0 yendikleri hazırlık maçında forma giydi ve transfer ile ilgili kritik açıklamalar yaptı. Bonservisi Sao Paulo’da bulunan Sambacı, uzun yıllar Gremio’da oynamak istediğini vurguladı.

“GREMIO’DA KALMAK İSTİYORUM” Galatasaray’ın bir süredir transferi için görüşmeler yaptığı 27 yaşındaki oyuncu, “Benim şu anda söyleyebileceğim tek şey, Gremio’da kalmak istiyorum. Buna yemin edebilirim. Gremio ile kupalar kazanmak istiyorum. Ancak bu transfer görüşmeleri sadece benim elimde olan bir şey değil. Yetkililer bu sorunu bir an önce çözebilmek için ellerinden geleni yapıyor. Şehri ve kulübü seviyorum. Çok mutluyum ve çok daha uzun süre Gremio forması giymek istiyorum” sözleri ile Gremio’da kalmak istediği açık bir şekilde gözler önüne serdi.

“MENAJERİME KALMAK İSTEDİĞİMİ SÖYLEDİM” Menajerine Gremio’da kariyerine devam edebilmesi için direktif verdiğini söyleyen Brezilyalı, “Menajerime şu andaki durumu sonlandırması için ricada bulundum. Benim Gremio’da kalmak istediğimi biliyor. Bunu her zaman açıklıkla ifade ettim. Zaman geçtikçe bu konu beni gerginleştiriyor. Her zaman da Gremio’da yıllarca oynamak istediğimi söyleyeceğim. Burada sürekli en iyi performansımı vermeye çalışıyorum. Son 1,2 maçım olması, kaç maçım kaldığı önemli değil” diye konuştu.

“BU NOKTADA SOUZA’DAN VAZGEÇEMEYİZ” Öte yandan Gremio futbol direktörü Marcos Chitolina da, Rhodolfo’nun transferi ile ilgili konuştu. Chitolina, Sao Paulo’nun kendilerinden Souza’yı istediğini belirtti ve, “Sao Paulo, Rhodolfo’yu bize tapusu ile vermek için bizden Souza’yı istedi. Ancak biz bu noktada Souza’dan vazgeçemeyiz. O müthiş bir oyuncu ve kulüp ona yatırım yapmayı planlıyor. Onlarla oturup, tekrar görüşmemiz lazım” diyerek Sao Paulo’nun isteklerini yerine getirmeyeceklerini söyledi.

24 yaşındaki Souza, Gremio’da 2012’den bu yana 118 mücadelede sahaya çıkarken, 4 golün altına imzasını attı. Geçen sezon arasında kiralanan Rhodolfo ise 29 mücadelede 1 kez ağları sarstı.