SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dernek Başkanı Durdu Havur, yazılı açıklamasında, son 4 yıldır takımın maçlarında aktif görev alan ve oluşturdukları taraftar grubuyla Türkiye’ye örnek davranış sergileyen derneğin bugünden itibaren tüm faaliyetlerini durdurma kararı aldığını belirtti.

Kulübün de içinde bulunduğu durum itibarıyla yapmak istediği bazı faaliyetleri gerçekleştiremediğini savunan Havur, şunları kaydetti:

“Bizim de gücümüz kendi derneğimizi idame ettirmeye dahi yetmemektedir. Bazı faaliyetler maddi güce dayanmaktadır. Bugün için yapmayı düşündüğümüz faaliyetler kulübümüze sıkıntı yaratacaktır. Zaten birkaç kişinin sırtlamasıyla yürüyen görevlere bir de bizim sıkıntımız eklensin istemiyoruz. Derneğimiz 4 yıl içinde Erciyesspor’un tüm maçlarında bir kuruş dahi yazdırmayacak derecede kanunlara saygılı, sporu eğlence amaçlı yapan, aile ortamı havasında, temeli saygı ve sevgi noktasında herkesi buluşturma amaçlı faaliyet yapan bir kuruluştur. Hiç bir üyemiz ortak faaliyetlerimizden dolayı ceza almamıştır. Bugüne kadar bizleri destekleyen Erciyesspor’un bütün yönetimlerine, Kayseri Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne, Spor Güvenlik Şube Müdürlüğüne, maçlarda görev alan tüm polislere ve özel güvenliklere, Kadir Has Stadı personeline, tüm taraftarlarımıza ve özellikle tüm sıkıntımızı paylaşan kulübümüz 2. başkanı sayın Mahmut Bakır’a, basınımıza teşekkürü borç biliriz”