SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2011 yılında G.Saray'a 13 milyon Euro kazandırarak İspanyol ekibine transfer olan Arda yıllık 2.5 milyon Euro'dan 4 yıllık sözleşme imzalarken, 2 yılda UEFA Avrupa Ligi Şampiyonluğu, UEFA Süper Kupası Şampiyonluğu, İspanya Kral Kupası Şampiyonluğu yaşadı.

Vatan’da yer alan habere göre, Milli futbolcu takımın bu çıkışına 2011-12 sezonunda 5 gol, 12 asist, 2012-13'te ise 5 gol, 9 asistlik katkı yaparken Atletico Madrid de sözleşmesini 2017 Haziran sonuna kadar uzattı. Yıllık ücreti de 3.5 milyon Euro'ya yükseltilen Arda'nın takıma ilk geldiğinde 24 milyon Euro olarak belirlenen serbest kalma bedeli de yeni mukavelenin ardından 41 milyon Euro'ya çıktı.

Bu kadar kısa sürede değerini katlayan yıldız futbolcu için 41 milyon Euro'yu gözden çıkarmaya hazır 3 kulüp bulunuyor: Paris St. Germain, Monaco ve Manchester City.

Ancak şu an hem La Liga'da lider Barcelona ile aynı puanda 2. sırada yer alan hem Şampiyonlar Ligi hem de Kral Kupası'nda yoluna devam eden Madrid ekibi devre arasında Arda'yı elinden çıkarmak istemiyor. Milli yıldız da devre arasında takımını bırakmaya sıcak bakmıyor. Bu nedenle 3 kulübün de transferi sezon sonunda gerçekleştirmek için menajeri Ahmet Bulut'la temasa geçtikleri öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:09:55,