SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye’den 2012 yılında Erasmus bursu ile İspanya’ya eğitim almaya gelen Çağrı Kaya hakemlik aşkını dünyanın bir numaralı liglerinden biri olarak gösterilen La Liga’da devam ettirebilmek için hakemlik kurslarına başladı.

Eğitimi başarı ile bitiren Çağrı Kaya kısa sürede İspanya’nın Galicia bölgesi hakemlerinden biri olarak yeşil sahalarda ilk maçlarını yönetmeye başladı. Çağrı Kaya’nın maçlardaki hakimiyetini yakından takip eden Federasyon yetkilileri Türk Kaya’yı hemen ortasaha hakemliğine yükselterek kendisine bölgenin en kritik maçlarını vermeye başladılar. 26 yaşındaki Çağrı Kaya’nın bu başarı öyküsü medyanın gözünden de kaçmadı. İspanya’da yayınlanan Xornalgalicia Gazetesi, Kaya ile özel bir röportaj yaparak bu başarılı Türk hakemi tüm İspanya’ya tanıttı.

Röportajda Çağrı Kaya amacının bir gün La liga da maç yönetmek olduğunu söyledi. Türkiye’de hakemliği çok sevdiğini ve kısa bir dönem 3. Lig maçlarında da düdük çaldığını vurgulayan Kaya buraya geldikten sonra işe sıfırdan başlayarak kademe kademe yükselip hayal ettiği amacına ulaşmak olduğunu belirtti. Çağrı Kaya, lisans ve adaptasyon sorunlarını aştığını da hatırlatarak “hakemlik benim her şeyim onu İspanya’da devam ettirebilmek için her fedakarlığa hazırım” mesajı verdi.