SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yaşasın yine yenilmedi!

26 Ocak 2014

Son beş dakikaya kadar ev sahibi için net 3 puan, 85 ile 90 arasında tam tersi bir durum yaşandı. 65'de Malouda ile 2'yi bulsalar, daha oracıkta bitecekti herşey. Ne güzel bir yürüyüşten çıkmış taraftar için 3 puan yarım kupa sevincine dönüşecekti. Avni Aker'de ilk devrenin özeti bir Trabzonspor izledik. Yine aktif dinlenme pozisyonunda. İlk dakikalardaki hareketliliğe bakarak, ‘oo bu Trabzonspor başka' diyemezsiniz. Sonrasında neden bu üretkenliğini sürdüremedi. Beşiktaş, golü atana kadar sıfır pozisyon üretti. Fernandes'in etkisizliğine rağmen, Oğuzhan müthiş bir maç çıkardı. Fernandes, Zokora'nın markajından kurtulduğu son 5 dakika hariç Beşiktaş adına katkı sağlayamadı. Trabzonspor'da Yumlu'nun her maçta alıştığımız direnen adam duruşu devam etti. Bu sefer fazla iş düşmese de, Trabzonspor adına Emre ile sahanın en iyisiydi diyebiliriz. Emre demişken, Akçay, bundan sonra onunla devam edecekse, ikinci kez çıktığı ilk 11'i tamamlatsaydı keşke!

Oyunun ikinci perdesinin son sahnesinde maç bir o yana bir bu yana gitti geldi. Forveti çiftleyerek Almedia'yı değiştirmeyen Bilic haklı, Emre'yi değiştiren Akçay haksız çıktı. Trabzonspor öyle bir dakikada golü yedi ki, ‘geri dönecek zamanı' kalmadı. O dakikaya kadar oyunu kaybedecek herhangi bir falso vermemişken bunlara hazır olması gerekenler neredeydi diye sormak lazım.

Futbol açısından kısır bir Avni Aker akşamıydı ama gündüzü bereketliydi.

Trabzonsporluların öfkesi aradan geçen dört senede devam ediyorsa bu haykırışı duyması gerekenler duymalı. Adalet için yürüyenler ne istediyse onlar da aynısını istiyor. Öfkeyle yürüyenler, sonra Avni Aker'i coşkuyla doldurdular. Maçta adalet sağlandı ama futbolda değil. Şenol Güneş'in dediği gibi, ‘Paraya karşı emeğin savaşı' devam edecek gibi. Trabzonspor yine yenilmedi, Avni Aker'deki yenilmezliğini devam ettirse de rahat bir 3 puandan oldu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek