SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Soğuk su

Doluya koysan olmuyor, boşa koysan dolmuyor… Beşiktaş’ın dün gece oynadığı oyunu özetleyen en iyi cümle bu olsa gerek. Gerçi üzerlerinde siyah-beyaz çubuklu forma olmasa Beşiktaşlı olduklarını da anlamayacağız ama çubuklu forma işi biraz kurtarıyor. Kurtarıyor kurtarmasına da futbola bir katkı sağladığı yok. Sadece oyuncuların kendi değerlerini biraz yükseltiyor! Onun da Beşiktaş’a faydası yok. En azından puan tablosunu etkilemiyor. Konuyu anlamayanlar ya da anlamak istemeyenler için örnekler vererek biraz açalım:

Sezon sonunda kalması neredeyse imkansız olan Fernandes’i hangi motivasyonla sahaya sürüyorsunuz? Vatandaşı Almeida’nın sözleşmesi bitiyor ama o Dünya Kupası’nın düşünüyor. Fernandes Reis’in (!) düşündüğü bir Dünya Kupası bile yok. Bir kedisi bile olmayan Sezen Aksu gibi…

Rusya’dan kiralık gelen ve satın alma opsiyonu milyon Euro’lar olan Gökhan Töre için “bu parayla almamız zor” diyen yöneticiler, milli oyuncudan iyi performans mı bekliyor? Gökhan Töre’nin dün gece oynadığı oyundan sonra da acaba ellerini ovuşturup “oh be fiyatı düştü” demişler midir?

“Alınan 1 puan iyidir” diyenler de olacaktır. Ancak unutulmasın ki bu cümleyi kuranlar sadece kendilerini kandırmaktadır! Hiç bir zaman tabelaya bakmadım ve bakmamaya devam ediyorum. Trabzonspor karşısında oynanan futbol, kusura bakmayın ama değil Süper Lig, Bölgesel Amatör Lig’in bile altındadır.

Oynanan kötü futbolun nedenlerini bulmak ise bize düşmez. Aslında bize düşse söyleyecek çok sözümüz vardır ama nedenlerini bulacak kişiler bu kulüpte mevcuttur. Şimdi siz bu satırları okurken da nedenlerini bilenler; kötü futbolun gerekçelerini, güzel süslenmiş bir kaç cümle ile yönetime sunuyor olacak! Ama yönetimin de kötü futbolun nedenleri ile pek ilgilendiği yok! Çünkü onlar da Akaretler’de bulunan plazada, sadece yeni stadın bitimini bekliyor. Ancak unuttukları bir şey var: Bu takım böyle devam ederse, yeni statta oynayacak futbolcu da bulamayacaklar, bu futbolu izleyecek taraftar da… Yanlarına alacakları soğuk bir bardak su eşliğinde kendileri izlerler belki!

Yazarın Diğer Yazıları