SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şike protestoları Almanya’da

Trabzonspor'un şike protestoları Almanya'ya sıçradı. Almanya'da yaşayan Trabzonspor taraftarları da, "Futbolda adalet istiyoruz" diyerek adeta isyan bayrağı çekti.

Güncellenme: 15:08, 26/01/2014
Şike protestoları Almanya’da

Yargıtay’ın şike kararını açıklamasının ardından harekete geçen ve cumartesi günü Trabzon’da sokaklara dökülen binlerce Trabzonspor taraftarlarına, Almanya’nın Duisburg kentinde bir araya gelen Trabzonlulardan destek geldi.

Dün akşam oynanan Trabzonspor – Beşiktaş maçını televizyondan izlemek için Duisburg Trabzonlular Derneği’nde toplanan bir grup Trabzonspor taraftarı, 2010-2011 şampiyonluk kupasının bordo mavili kulübe iade edilmesini istediler.

Bordo mavi forma giyen ve ellerinde Trabzonspor’un bayrağını tutan taraftarlar, “Biz sadaka değil, Trabzonspor’dan alınan hakların geri verilmesini istiyoruz. Temiz futbol istiyoruz. Demokratik hakkımızı dile getirmek için, Türkiye’ye de gitmeye hazırız” şeklinde tepkilerini dile getirdi.

Tepki eylemiyle ilgili açıklama yapan Duisburg Trabzonlular Derneği Başkanı Erdal Osmançelebioğlu, “Dernek üyeleri olarak Trabzonsporumuza yapılan haksızlıklara karşı tepkimizi dile getirmek için bir araya geldik. Trabzonspor’un hakkının verilmesini isterken, sırf kupa derdinde değiliz. Trabzonspor’un müzesinde sayısız kupalar bulunmakta. 2010-2011 sezonunda Trabzonspor’un elinden çalınan hakların iadesini ve futbolda adaleti istiyoruz” ifadelerine yer verdi.