SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Salon: Burhan Felek

Hakemler: Bayram Dikmentepe, Ramazan Demiröz

Fenerbahçe Grundig: Miljkovic, Fonteles, Kemal Kayhan, Arslan Ekşi, Marshall, İbrahim Başaran (Serkan Kılıç, Emin Gök, Turgay Doğan)

Halkbank: Kaziyski, Emre Batur, Hüseyin Koç, Joantoreta, Resul Tekeli, Tzourits (Nuri Şahin, Can Ayvazoğlu, Burutay Subaşı)

Setler: 22-25, 22-25, 20-25

Süre: 77 dakika (27, 26, 24)

 

İSTANBUL (AA) – Acıbadem Erkekler Voleybol Ligi’nde Halkbank, lider Fenerbahçe Grundig’i deplasmanda 3-0 yenerek, rakibine ilk yenilgisini tattırdı.

Ligin ilk yarısında 3-2 yenildiği rakibinden rövanşı alan Ankara temsilcisi, 14. maçında 12. galibiyetini alıp, 37 puana yükseldi ve liderlik koltuğuna oturdu.

Birinci sette Fenerbahçe Grundig, Miljkovic ile yaptığı etkili hücumlardan ürettiği sayılarla ilk teknik molaları 8-4 ve 16-13 önde geçti. Etkili servis atmaya başlayan Halkbank, skoru 17-17 eşitledi. Juantorena ve Tzourits’in köşelerden yaptığı hücumlardan sayılar bulunan konuk ekip, ilk seti 25-22 kazandı.

İkinci set, iki takımın birbirini oyundan düşürmek için attığı smaç servisler ve karşılıklı elde edilen sayılarla sürdü. Teknik molaları 8-7 ve 16-15 önde geçen Halkbank, Miljkovic’in hücumlarını aktif blokla durdurup Juantorena’nın akıllı smaçları ile bu setten de aynı skorla üstün ayrıldı.

Üçüncü sette teknik molaları 8-7 ve 16-14 önde kapatan Halkbank, Emre’nin ortadan etkili oyunuyla üstünlüğünü sürdürdü. Köşelerden Tzourits ve Juantorena ile yaptığı hücumlar ile sayı üreten konuk ekip, bu seti de 25-20 aldı ve rakibini 3-0 yendi.