SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A  Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Lig TV’de yayınlanan Maraton programının bu haftaki konuğu oldu. İkinci yarının ilk haftasındaki derbiyi yorumlayan Fatih Terim, A Milli Takım’ın durumu hakkında da önemli açıklamalarda bulundu.

İŞTE TERİM’İN DERBİ  MAÇ HAKKINDAKİ ANALİZLERİ: “Öncelikle ikinci yarının herkese hayırlı olmasını diliyorum. Trabzonspor’un önde götürdüğü bir maçtı. Hem skor olarak hem de oyun olarak. Klasik futbolun azizliği tabi. Beşiktaş ile oynuyorsunuz neticede. Her an her şeyi yapabilecek oyuncu olarak Almeida 1-1 yaptı. Beşiktaş uzatmalarda öne de geçebilirdi.

Ben Trabzonspor taraftarını da çok iştahlı gördüm. Trabzonspor şampiyonluğa oynasa devamlı, o seyirciyle birlikte de Türkiye’de gerçekten zor bir deplasman olur. Büyük maçlarda oyun, yapılan hatalarla 1 dakikada değişebilir.”

A Milli Takım’ın durumundan da bahseden Terim, “Tepimizin bir Milli Takımı olmalı. Eski günlerimizi yakalayacağız. Bunda kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

“EKİBİMİZLE BİRLİKTE UĞRAŞIYORUZ” “Milli Takım antrenörlüğünü daha önce yaptım. Bu kadar bilgimizi, birikimimizi ve deneyimimizi futbolun emrine vermeyi doğru bulduk. A’dan Z’ye Türkiye’de futbolun en güzel şeklini yakalamak için ekibimizle beraber uğraşıyoruz. Ortaya çok hoş şeyler çıkacağından emin olabilirsiniz.”

FUTBOLUN MARKASINI HEP BERABER KORUMALIYIZ” “Futbol markasını hep beraber korumamız lazım. Bugün ülkelerin kendini ifade etme yolu futboldur. Birbirlerine üstünlük sağlama yolu neredeyse futbol. Bütün aileleri ilgilendiren bir oyun. Bunun için herkesin bu güzel oyunu koruması lazım. Bu oyunun değerlerine zarar vermememiz lazım. Yoksa çok önemli bir yardımcıdan mahrum kalırız. Kendi bindiğimiz dalı kesmememiz lazım.”

Yayınlanma Tarihi:00:58,