SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş filelerini sarsan Trabzonspor'un 24 yaşındaki forveti yıllık 330 bin Euro, sahaya çıktığı her karşılaşmada ise 2 bin 500 Euro alıyor. Başarılı futbolcu, her 35.4 dakika başına 1 gol atıyor.

Avni Aker Stadı'nda özellikle ilk yarı boyunca Beşiktaş savunmasını sürklase eden bir yıldız vardı; Emre Güral… Hem attığı paslar, hem de kaydettiği golle müthiş bir performans sergileyen Trabzonspor'un 24 yaşındaki golcüsü Emre, mütevazı ücretiyle de dikkat çekiyor.

Yıllık yalnızca 330 bin Euro alan ve maç başı ücreti sadece 2 bin 500 Euro olan genç forvet, dün gece futbolseverleri büyüledi. Lig'deki diğer golcülerin maç başı ücretleriyle kıyaslandığında ise, Emre'nin önemi daha iyi anlaşılıyor.

BEŞİKTAŞ KAP'A BİLDİRMİŞTİ AMA…

Öyle ki, ligimizin golcüleri arasında maç başı ücreti en yüksek olan isimler Galatasaraylı Burak Yılmaz ve Beşiktaşlı Almeida… Bu iki isim de sahaya adım attıkları her karşılaşma için 20 bin Euro alıyor. Fenerbahçeli Dirk Kuyt, 17 bin 500 Euro ile bu ikiliyi izlerken, Drogba, Webo ve Umut Bulut, oynadıkları her mücadelede 15 bin Euro kazanıyor. Trabzonspor'da Emre'nin takım arkadaşı Olcan da 10 bin Euro alıyor. 24 yaşındaki genç santrafor, Bucaspor'dan 600 bin Euro'ya transfer edilmişti. Beşiktaş, Mayıs 2012'de Buca forması giyerken Emre Güral'ı KAP'a bildirmiş, ancak transfer etmemişti.

Hürriyet