SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Önemli bir galibiyet aldık”

Beko Basketbol Ligi'nde Olin Edirne'yi 93-85 yenen Pınar Karşıyaka'nın yardımcı antrenörü Servet Özsüner, uzatmada da olsa önemli bir galibiyet elde ettiklerini söyledi.

Güncellenme: 11:06, 17/07/2014
“Önemli bir galibiyet aldık”

Karşıyaka Arena’daki karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Özsüner, başantrenör Ufuk Sarıca’nın cezası nedeniyle maçı tribünden izlediğini, Avrupa kupasında oynadıkları sert maçlar sonrası form sorunu yaşadıklarını belirtti.

“Pınar Karşıyaka olarak zor günler geçiriyoruz” diyen Özsüner, şöyle devam etti:

“Antrenörün cezalı olması ve kadromuza takviye yapmamamızın da etkisiyle biraz zorlanıyoruz. Böyle bir dönemde çok önemli bir galibiyet aldık. Ben performanslarından dolayı oyuncuları tebrik ediyorum. Zor da olsa, uzatmada da olsa bizim için çok önemli bir galibiyet elde ettik.”

Pınar Karşıyakalı basketbolcu Yunus Emre Sonsırma ise son zamanlarda Avrupa ve Türkiye liglerinde oynadıkları maçlarda pek galibiyet elde edemediklerini hatırlatarak, “Maçı kazanmaya ihtiyacımız vardı. Moral kazanmak istiyorduk. Zor da olsa kazanmasını bildik” diye konuştu.

Olin Edirne cephesi Olin Edirne Başantrenörü Cem Akdağ da maç sonuna istedikleri gibi girdiklerini ancak son atışlarda şansı değerlendiremediklerini dile getirdi. Akdağ, rakip takımdan Batista’yı tutamadıklarını vurgulayarak, “Üçlük yüzdemiz çok düşüktü, yüzde 25’lerde kaldık. Maçı kaybettik ama iyi mücadele ettiğimizi düşünüyorum” dedi.

Olin Edirneli oyuncu Berkay Sahillioğlu ise kendileri için Pınar Karşıyaka deplasmanının hedef maçlar arasında yer almadığını kaydederek, “Rakibin formsuz olduğunu bilerek oynadık ancak başarılı olamadık. Gelecek hafta oynayacağımız Trabzonspor Medical Park maçını kazanarak takımımızı ligin üst sıralarına taşımayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:20:24,