SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
“Motivasyonumuz çok iyi”

“Motivasyonumuz çok iyi”

Banvit'in başantrenörü Dimitris Itoudis, kazandıkları Aliağa Petkim maçını değerlendirdi...

Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Banvit’in başantrenörü Dimitris Itoudis, 94-52 kazandıkları Aliağa Petkim maçıyla ilgili, “Hedefim, bu maçta süreyi eşit paylaştırarak tüm oyuncuları diri tutmaktı. Bunu da başardığımı düşünüyorum” dedi.

Itoudis, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, karşılaşma boyunca takımın konsantrasyonunun ve motivasyonunun çok iyi olduğunu söyledi.

Banvit’in iyi bir oyun çıkardığını belirten Itoudis, “Çarşamba günü oynayacağımız Ulep Avrupa Kupası öncesinde hedefim, bu maçta süreyi eşit paylaştırarak tüm oyuncuları diri tutmaktı. Bunu da başardığımı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Aliağa Petkim’in geçtiğimiz aylarda çok sayıda oyuncusunu kaybettiğini anımsatan Itoudis, “Bundan dolayı çok iyi durumda değiller. Biz de onlara saygı göstererek, çok iyi oynadığımız maçta konsantrasyonumuzu bırakmadık. Aliağa Petkim, birkaç yabancı transferle çok daha iyi bir takım olabilir. Onlara başarılar dilerim” diye konuştu.

Aliağa Petkim Başantrenörü Aclan Kavasoğlu da ilerleyen günlerde Konya’da önemli bir maça çıkacaklarını dile getirerek, “Banvit müsabakası, önümüzdeki hafta oynayacağımız müsabaka öncesinde yapmaya çalışacaklarımız açısından çok önemliydi. Banvit Basketbol Kulübü’nün başantrenörü Itoudis’i kutlarım, takımı maça çok iyi hazırlamış. Bizim takımda eksiklerimiz var. Müsabaka boyunca iki yabancıyla mücadele etmeye çalıştık” dedi.