SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ronaldinho’nun ardından Beşiktaş’ın gerçekleştirdiği ikinci Brezilya seferi de hüsranla sonuçlandı. Bir süredir, Botafogo forması giyen Nicolas Lodeiro’yu renklerine bağlamak için uğraş veren siyah-beyazlılara kötü haber geldi.

Milliyet’in haberine göre; Konuyu değerlendirmek üzere özel olarak toplanan Brezilya kulübünün yönetiminin toplantısından, Beşiktaş’ın teklifini reddetme kararı çıktı. Uruguaylı futbolcunun da menajeri ile birlikte bizzat katıldığı toplantıda alınan kararda, siyah beyazlıların teklifinin yapısının ve teklifin miktarının yeterli görülmemesinin etkili olduğu bildirildi.

Ayrıca oyuncuyu 5 aylığına kiralamanın kulübe bir şey kazandırmayacağı, satın alma opsiyonu olarak belirlenen miktarın da yeterli bulunmadığı dile getirildi. Son dönemlerde Seedorf ve Rafael Marques gibi iki önemli oyuncusunu kaybeden takımda, bir önemli ismin daha gitmesiyle oluşacak güç kaybının önüne geçilmek istenmesi de, kararın bir diğer gerekçesi olarak gösterildi. Botafogo yöneticilerinin, oyuncunun Dünya Kupası’nda parlamasının ardından daha da değerli bir hale geleceğini de hesaba kattıkları belirtildi.