SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Hedeflerimiz devam ediyor”

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi ekiplerinden Kayseri KASKİ Başantrenörü Ayhan Avcı, 57-67 kaybettikleri Fenerbahçe maçına ilişkin, "Hedeflerimiz devam ediyor. Ligi ilk 3'te bitirmek istiyoruz" dedi.

Güncellenme: 20:37, 25/01/2014
“Hedeflerimiz devam ediyor”

Avcı, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, taraftarları önünde mağlup olmanın üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Maçın bazı bölümlerinde etkili olduklarını ancak yakaladıkları fırsatları gereğince değerlendiremediklerini vurgulayan Avcı, şunları kaydetti:

“Öncelikle çok zor bir maç olacağını biliyorduk. Fenarbançe için şampiyonluk maçıydı. Bu maçı kaybetselerdi Galatasaray’la arasındaki saha avantajını kaybedeceklerdi. Bu yüzden onlar için ölüm kalım maçıydı. Bizim için de ilk üç sıralaması devam ediyor ama ilk ikiye girebilir miyiz diye oynadığımız bir maçtı. Maçta ilk yarı çok iyi oynadık. Tabi bazı şeylerin önüne geçemiyoruz. Onları da tebrik ediyorum çok iyi mücadele ettiler. Hiçbir zaman hakemlerle ilgili konuşmadım ama Hollywood yıldızları gibi davrandıklarında kendileri için de bu zorlaşıyor. Bu maçı unutup önümüzdeki Avrupa maçına çok iyi hazırlanacağız.”

Fenerbahçe cephesi Fenerbahçe Başantrenörü Roberto Iniguez ise oyuncularını verdikleri mücadeleden dolayı kutladı.

İyi bir mücadele sergilediklerini belirten Iniguez, “Öncelikle zor bir deplasman karşılaşmasını kazandığımız için mutluyuz. İlk yarı sahada istediğimiz oyun yoktu. Özelikle hücumlarda oldukça kötüydük ve yüzdemiz çok düşüktü. Uzun bir seyahatten geldik. Macaristan’da bir maçımız vardı.

Oradan buraya geldik. Oldukça yorucu bir dönemdi ama oyuncularım çok güzel oynayarak kazanan taraf biz olduk. Önemli olan takım olmak. Oyuncularımın yüzündeki o mutluluğu gördüm, bu beni en çok sevindiren taraf oldu. Artık beraber olmak lazım bu daha önemli” diye konuştu.