SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray ile masaya oturmadan kimseyle görüşmem diyen Drogba'nın, B planının hazır olduğu öğrenildi. Fildişili sarı kırmızılılarla anlaşmazsa Thierry Henry'nin forma giydiği New York Red Bulls'a imza atmayı planlıyor.

Hürriyet’in haberine göre; Sezon sonu kontratı bitecek olan Didier Drogba, ya devam diyecek ya da ABD'ye gidecek. Galatasaray ile masaya oturmadan kimseyle görüşmeyeceği sözünü veren Fildişili yıldızın kariyer planlamasında sadece iki ülkenin olduğu ortaya çıktı.

35 yaşındaki yıldız Galatasaray'da kalmazsa Fransız yıldız Thierry Henry'nin de forma giydiği ABD'nin New York Red Bulls takımına gitmeyi düşünüyor.

Drogba, İstanbul'da mutlu olduğunu söylese de başkan Ünal Aysal ile henüz masaya oturmuş da değil. Başkan'ın Drogba'dan aldığı garanti ve takımın kritik maçları nedeniyle bu konuda aceleci davranmadığı belirtildi. Aysal, Drogba'yla yapacağı görüşmede 1.5 yıldır aldığı rakamı yani yıllık yine 4 milyon Euro teklif edecek. Fildişili yıldız da ya bu rakamı kabul edecek veya tercihini New York'tan yana kullanacak.

BOTAFOGO İDDİASI DOĞRU ÇIKMADI

Botafogo Başkanı Mauricio Assumpçao, “Clarence Seedorf'un yerine bir oyuncu arıyorduk. Drogba'yı Brezilya'ya getirmek istedik ancak Galatasaray ile karşılayamayacağımız bir ücret karşılığında iki yıllık sözleşme imzaladı” açıklaması ise yalanlandı. Ancak G.Saray Başkan Ünal Aysal, Hürriyet'e yaptığı açıklamada Drogba ile herhangi bir görüşmelerinin olmadığını ve sözleşmenin uzatıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Yayınlanma Tarihi:08:40,