SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ergün’den Kiğılı’ya sert cevap!

Galatasaray Kulübü Basın Sözcüsü Ergün, sarı-kırmızılı kulübü "etik olmayan davranışlar sergilemekle" eleştiren Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Kiğılı'ya sert bir dille yanıt verdi.

Güncellenme: 15:42, 25/01/2014
Ergün’den Kiğılı’ya sert cevap!

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, sarı-kırmızılı kulübün sakatlanan Bruma’yı kiralayarak yabancı kontenjanını açma planını “etik olmadığı” gerekçesiyle eleştiren Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Abdullah Kiğılı’ya sert bir dille tepki gösterdi.

KIĞILI’DAN ÇOK SERT SÖZLER!

Şükrü Ergün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Abdullah Kiğılı’nın açıklamalarına bir anlam veremediklerini, Bruma konusunun Galatasaray’ın bir iç planlama meselesi olduğunu kaydederek, “Yurt içinde ve yurt dışında şikeden ceza almış bir kulübün sözcüsünün etik değerlerden bahsetmesi komik oluyor” dedi.

Kiğılı’nın açıklamalarının gündem değiştirmeye yönelik olduğuna inandıklarını dile getiren Ergün, “Söylediklerini ciddiye almamak lazım. Üstelik durup dururken bana da sataşmış. Bu açıklamaları yapan, ‘Fenerbahçe ceza alsa da Avrupa’da yoluna devam edecek’ diyen arkadaş değil mi?” ifadelerini kullandı.

Abdullah Kiğılı, bugün yapılan Fenerbahçe Kulübü Olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nın ardından medya mensuplarıyla yaptığı sohbette, Galatasaray’ın sakat olmasına rağmen Bruma’yı yabancı kontenjanını boşaltmak için kiralama girişimleriyle ilgili olarak, “Nerede etik olmayan davranış varsa hepsi ordan çıkar. Sonra da mikrofonu seven basın sözcüsü çıkar, ‘Galatasaray hep etik içinde’ der. Ne diyeyim kardeşim, söyleyecek laf yok. Nerede bu tür şeyler varsa hep Galatasaray’dan çıkar. Bu hafta Gaziantepspor maçı var…” şeklinde konuşmuştu.