SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Sabah gazetesinde yer alan o röportaj;

Fenerbahçe kritik günler yaşıyor… Yargıtay tarafından cezası onanan Başkan Aziz Yıldırım, futbolcularla bir toplantı yapıp Siz sadece ahayı düşünün, şampiyon olun” mesajını verdi. Takım tüm bu süreçten ikinci yarıda etkilenir mi?

Antalya’daki kampın son günü kaptan Volkan Demirel’in yaptığı açıklama çok önemliydi… “Zorlu süreçlere alıştık, altından kalkarız” dedi. Gerçekten 3 Temmuz sürecinden bu yana Fenerbahçe, büyük sıkıntılar yaşadı. Başkan, yöneticiler, takım zor günler geçirirken, taraftar onları bir dakika bile olsa yalnız bırakmadı. Kriz dönemlerini oyuncular, teknik heyet, yöneticiler başarıyla geçti. O krizde iki tane Türkiye Kupası alıp, ligi ikinci bitirdiler. Avrupa Ligi’nde de yarı final oynadılar.

CAMİA KENETLENDİ

Sonuçta F.Bahçe camiası yaşananlara üzülmesine rağmen müthiş bir kenetlenme içinde. Takım olarak motivasyonlarının da arttığını görüyorum. İlk yarıda yeni hocasıyla birlikte fazlasıyla görevini yaptı. Yıldırım sadece Fenerbahçe değil, Türk sporuna hizmet eden en önemli isimlerin başında gelir. Tesisleşme, amatörlerdeki başarı… Bu nedenle taraftarı onu bağrına basıyor. Fransa dönüşü sadece taraftarın değil, sporcuların da havalimanına koşması güzeldi. Kulüp bu süreci de atlatır diye düşünüyorum. Başkanın yeniden yargılanma ihtimali olduğu konuşmaları var. Temennimiz yeniden yargılanmada bu dosyanın da olması

KADROSU GENİŞ VE KARAKTERLİ

Fenerbahçe 8 puan farkla ilk yarıyı bitirdi. İkinci yarı bu farkla neler yapar?

8 puanlık fark büyük bir avantaj. Önünde sadece ve sadece 17 maç var. Konsantrasyonunu farklı yerlere götürecek başka bir kulvarda mücadelesi yok. Fenerbahçe, kadrosu geniş ve karakterli bir takım. Avantajını koruyacağını düşünüyorum. Kredisi var… Rakiplerinin ise kredisi olmadığı için kırılgan yapıya sahipler. Fenerbahçe rakiplerinin bugün ve yarın oynayacağı maçların ardından ikinci yarıya Kadıköy’de favori olduğu Torku Konyaspor maçıyla başlayacak. Gözüken o ki 16 hafta kala şu andaki 8 puanlık fark en az olarak kalacak. Galatasaray ile Beşiktaş’ın zor deplasmanları var. Son 16 haftaya girilirken biraz daha zorlu bir süreç bekliyor Fenerbahçe’yi ama şampiyonluk yolunun da mesafesi kısalıyor. Taraftarıyla yüksek motivasyon içinde olan Fenerbahçe’nin yarışta çok avantajlı olduğunu düşünüyorum.

GALATASARAY’A SOL BEK LAZIMDI ONU DA ALDILAR

Galatasaray Bruma ve Aydın sakatlıklarıyla sarsıldı. İki yeni ismi kadroya kattı. Telles ve Hajroviç. Takıma katkıları ne olur?

Hajrovic yerli mi yoksa yabancı statüsünde mi oynayacak bilemiyorum. Yerli statüsünde alındıysa olumlu bir transfer olarak görebilirim ama yabancı kontenjanındaysa biraz zamana bırakmak gerekir. Galatasaray’ın bir sol beke ihtiyacı vardı. Oyuncuyu çok çok iyi tanımasak da birkaç hafta sonra daha rahat yorumlarız. İhtiyacı şimdilik karşılayacağını düşünüyorum. Alex Telles, 5 orta sahanın solunda oynayacağı için hücum beki olması lazım. Bruma ile Aydın’a ‘geçmiş olsun’ diyoruz. Genç oyuncular, toparlanırlar. Ama yaşanan hem kulüp hem de kendileri adına büyük şanssızlık. Allah şifa versin bir an önce sahalara dönsünler. Galatasaray’ın sakat Bruma’yı Yiğit’le birlikte Gaziantepspor’a kiralaması çok tartışılıyor. Bu konudaki görüşünüz nedir? Hukuk ve prosedüre uygunsa Galatasaray’ın en doğal hakkı. 6 ay yararlanamayacakları oyuncuyu elden çıkarmak ve yerine yeni bir futbolcu alıp faydalanmak istiyorlar.