SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fransa Kupası’nda 10. tur maçları tamamlandı ve son 16 arasına kalan takımlar belli oldu.

Paris Saint-Germain, Montpellier’ye yenilerek kupaya veda ederken, Ligue 1 temsilcileri Bordeaux ve Toulouse amatör lig takımlarına elendi.

Laurent Blanc yönetiminde başarılı bir performans sergileyen ve bu sezon sahasında hiç maç kaybetmeyen PSG, Parc des Princes’teki ilk yenilgisini 2-1’lik skorla Montpellier’den alarak Fransa Kupası’na 10. turda veda etti. Başkent ekibi bu sezon yalnızca ligde Evian’a ve UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Benfica’ya deplasmanda kaybetmişti.

AMATÖR LİG EKİĞLERİ BORDEAUX VE TOULOUSE’U SAF DIŞI BIRAKTI

Fransa Kupası 10. turunda iki sürpriz sonuç ortaya çıktı.

Lig sisteminde 5. lige tekabül eden Fransa İkinci Amatör Futbol Ligi’nde (CFA 2) mücadele eden Ile Rousse Monticello, Bordeaux’yu elemeyi başardı.

Normal süresi 0-0 biten karşılaşmada penaltı atışlarıyla galip gelen Ile Rousse Monticello, Ligue 1’de 6 şampiyonluğu bulunan Bordeaux’yu Fransa Kupası’nın dışına iterek büyük bir başarıya imza attı.

Kupanın 10. turundaki diğer sürpriz Toulouse’un kupaya veda etmesi oldu. Fransa Birinci Amatör Futbol Ligi (CFA) ekiplerinden Moulins, Ligue 1 ekibi Toulouse’u 2-1 mağlup ederek tur atladı ve son 16 takım arasına kaldı.

9. TURDA DA LOIRENT VE SAINT-ETIENE VEDA ETMİŞTİ

Fransa Kupası’nda daha önce de Ligue 1 ekiplerinden Lorient ve Saint-Etienne elenmişti.

Lorient, Fransa Birinci Amatör Futbol Ligi ekiplerinden Yzeure’e deplasmanda 1-0 kaybederek, Saint-Etienne ise normal süresi 1-1 biten maçta penaltılarla Cannes’a yenilerek turnuvaya havlu atmıştı.

SONUÇLAR

Ajaccio – Caen: 0-2

Lens – Bastia: 2-1 (Uzatmada)

Angers – Sochaux: 1-0

Boulogne – Rennes: 0-2

Concarneau – Guingamp: 2-3 (Uzatmada)

Croix – Lille: 0-3

Sete – Jura Sud: 2-0

CA Bastia – Niort: 2-2 (Penaltılarla 5-4)

Olympique Marsilya – Nice: 4-5

Chasselay – Monaco: 0-3

Ile Rousse Monticello – Bordeaux: 0-0 (Penaltılarla 4-3)

Yzeure – Olympique Lyon: 1-3

Moulins – Toulouse: 2-1

Paris Saint-Germain – Montpellier: 1-2

Auxerre – Dijon: 3-2

Cannes – Plabennec: 1-0