SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Kulübü, ara transfer çalışmalarında Eintracht Frankfurt altyapısında yetişen 19 yaşındaki gurbetçi oyuncu Deniz Topçu ile 5 yıllık sözleşme imzaladı.

Kulübün Teknik Asbaşkanı Mehmet Akman, siyah-kırmızılı ekibin tesislerinde düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada, Ziraat Türkiye Kupası ile Spor Toto Süper Lig’de Avrupa’yı hedeflediklerini belirtti.

Kulübün hem bugününü hem yarınını düşünerek hareket ettiklerini anlatan Akman, şöyle konuştu:

“Böyle genç kardeşlerimizi keşfetmeyip, yıldız haline dönüştürmediğimiz zaman, Anadolu takımlarının sabit gelirlerle büyük hedeflere ulaşması mümkün değil. Kulübümüzün geleceğini düşünerek, bu tür adımları atıyoruz. Tarık’ın gelişi de Deniz’in gelişi gibiydi. Çalışmanın, azmin ürününü, kendi gözleriyle gördü. Tarık, ‘örnek olsun’ dedik. Zaten Deniz de bu bilinçte. Eminim Deniz, çok fazla beklemeden önümüzdeki yıl, bu takımda banko oynayabilecek yetenekte. Kendisi sağ bek, her iki ayağını kullanabilme özelliğine sahip. Transferi hem kulübümüze hem kendisine hayırlı olsun.”

Daha önce Alman 4. Lig ekibi Viktoria Aschaffenburg’ta forma giydiği bildirilen genç defans oyuncusu Topçu ise Eskişehirspor’a transfer olduğu için çok mutlu olduğunu, takımın başarısı için çalışacağını söyledi.

Konuşmaların ardından Topçu ile Akman, sözleşmeyi imzaladı.