SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanya’nın Atletico Madrid takımında forma giyen milli futbolcu Arda Turan, her yıl olduğu gibi Madrid’deki uluslararası turizm fuarı FITUR’da Türkiye’nin standını ziyaret etti.

Milli futbolcu, diğer yıllardan farklı olarak, takım arkadaşı Adrian’ı da yanında getirdi. Fuarda ilgi gören Atletico Madridli iki futbolcu, stant görevlileri ve çevredekilerle bir süre sohbet etti, hayranlarıyla fotoğraf çektirdi.

Arda Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’nin tanıtımına destek vermekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ne kadar yardımcı olabiliyorum bilmiyorum ama Adrian ile uğramak istedik. Çok da mutlu olduk, sevindik. Şimdi de Adrian ile buradan, birlikte kebap yemeğe gideceğiz” dedi.

Takım arkadaşlarına, “Türkiye’nin her yeri güzel. Sadece İstanbul değil. Tatil için de gidilecek, gezilecek çok güzel yerleri var” şeklinde öneride bulunan milli futbolcu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“O yüzden ben ülkemi çok seviyorum. Burada Türkiye’yi anlata anlata bitiremiyorum. Yazın arkadaşlarımla da beraber tatil yapıyoruz. Bazen kimseye göstermeden arkadaşlarımı Türkiye’ye getiriyorum.”

İspanyol futbolcu Adrian da fuarda Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlamaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. İki sezon önce Beşiktaş ile yaptıkları UEFA Avrupa Ligi maçından dolayı İstanbul’u tanıdığını ve çok sevdiğini belirten Adrian, ”Benim için çok güzel hatıraydı. Özellikle futbol ambiansı açısından muhteşemdi. Türk taraftarlar çok ateşli ve inanılmaz bir şekilde takımlarını destekliyorlar” diye konuştu.

Arda Turan’ın, Türkiye’nin tanıtımı açısından da Atletico Madrid’de çok iyi şeyler yaptığını dile getiren Adrian, ”Özellikle Türk mutfağını bize tanıtıyor, bizi Türk restoranlarına götürüyor. Hatta şimdi de bir Türk restoranına gidip yemek yiyeceğiz. Bence Türk yemekleri çok lezzetli” ifadelerini kullandı.