SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Yeni transfer için sürpriz açıklama

Yeni transfer için sürpriz açıklama

Beşiktaş’in yeni 10 numara transferi Nicolas Lodeiro’u için Brezilya'dan kafa karıştıran haberler geldi.

Hürriyet’te yer alan habere göre, Siyah beyazlı formaya çok yakın olan ve en kısa sürede Beşiktaş’a imza atması beklenen Lodeiro konusunda kulübü Botafogo menajeri Sidnei Loureiro Brezilya basınına, teklifi doğrulamasına karşın Uruguaylı yıldızın kendileri için çok önemli olduğunu ve transferin mümkün olmadığını söyledi.

Brezilya’dan gelen bu haberlere rağmen Beşiktaş cephesi transferin noktalandığını ve Lodeiro’nun İstanbul’a gelerek sözleşmeye imza atacağını ifade etti.

10 MADDEDE LODEIRO

Hücum (75): Oyun karakteri tamamen hücum üzerine endeksli olan Lodeiro, yaratıcı pasları ve rahat çalımlarıyla biliniyor. Yaratıcılık (80): Mental olarak üst düzey oyun görüşüyle dikkat çeken Uruguaylı, pozisyon alma konusundaki başarısıyla da bu özelliğini tamamlıyor. Savunma (40): Tipik Güney Amerikalı futbolcu yapısına oldukça uyan Lodeiro, defansif anlamda oldukça zayıf bir yapıya sahip. Top Kontrolü (83): Uruguay milli takımında Luis Suarez ve Edinson Cavani gibi forvetlerle oynama şansına sahip olan oyuncunun top kontrolü birinci sınıf. Dripling (82): Lodeiro'nun yaptığı en iyi işlerden biri de top sürmedeki başarısı. Topla buluştuğu anlarda hızla dripling yapan Lodeiro, rakip defanslar için büyük tehlike arz ediyor. Denge (81): Genelde sol ayağını kullanan Lodeiro, yere basma kuvveti ve denge açısından iyi bir yapıda. Zayıf olan dayanıklılığını bu yönüyle kapatıyor. Dayanıklılık (55): Boyu ve kilosunun orantısına rağmen Lodeiro'nun fiziksel olarak en zayıf noktası yeterince dayanıklı olmaması. Şut (70): Özellikle sol ayağıyla çektiği şutlarla kalecileri uzak mesafeden avlamayı da başarabiliyor. Pas (80): Sol ayağını mükemmel, sağ ayağını ise ortalamanın üzerinde kullanan Lodeiro, arkadaşlarını gol pozisyonlarına sokma konusunda oldukça mahir. Pozisyon Alma (78): Savunma özellikleri hayli düşük olan genç oyuncu, özellikle rakip ceza alanı çevresinde topun düşeceği yeri çok iyi hissediyor.