SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hürriyet'in haberine göre, Soçi kentinde düzenlenecek 22. Kış Olimpiyatları'ndaki yer alan kadınlar buz pateni yarışlarını “kıyafet hassasiyeti” gerekçesiyle yayınlamayacağı iddia edilmiş ve bu haber büyük yankı uyandırmıştı. TRT, bugün ise buz pateni yarışlarını yayınlama kararı aldı.

Yetkililer, “Yayınlayıp yayınlamama tereddüdü kıyafetten değil; firma ile süren pazarlıktan kaynaklandı. Fiyatı yüksek bulduğumuz için pazarlık yaptık ama onlar bugüne kadar bir devlet kurumu olan TRT’nin pazarlık yapmasına alışkın değillerdi. Önce şaşırdılar ama sonra fiyatta anlaşma sağladık. Yaklaşık yüzde 20’lik bir indirim aldık ve tüm buz pateni yarışlarını yayınlama anlaşması sağladık” dediler.

“Kıyafet hassasiyeti olsa yüzme ve voleybolu yayınlamazdık” Yetkililer, yarışların TRT-3 üzerinden yayınlanacağını belirtirken, kıyafet hassasiyeti olmadığının altını bir kez daha çizdiler. “Eğer böyle olsaydı yüzme ve voleybol müsabakalarını da yayınlamazdık. İstanbul’da düzenlenen Dünya Kadınlar Tenis Şampiyonasını da yayınlamazdık” dediler. Türkiye adına buz pateninde Alisa Agafonova ve Alper Uçar da Olimpiyatlarda yer alacak.

Yayınlanma Tarihi:12:47,