SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

14 yıl Fenerbahçe forması giydikten sonra ara transfer döneminde Medical Park Antalyaspor’a transfer olan Semih Şentürk, futboldan ayrı kaldığı dönemi, Fenerbahçe’den ayrılış sürecini ve hedeflerini Çerçeve’de anlattı. Son 6 ayın kendisi için çok zor geçtiğini söyleyen deneyimli futbolcu, “Kırgın değilim desem yalan olur, çok üzüldüm. Çok alışmıştım, süre alamadığım için mutsuzdum. Kendi ailem var ve bir de Fenerbahçe vardı, ikinci ailem gibiydi. En azından konuşabilirdim, görüşebilirdim” dedi.

“BEN GOL ATIYORDUM, KEZMAN OYNUYORDU”

Fenerbahçe’de gol krallığı yaşayan Semih, buna karşın yeterince şans bulamadığı belirtirken, “11 sezon sürekli A takımda, belki 5-6 maç üst üste maçım yoktur, ilk 11 olarak… Bu yüzden takımın bir vazgeçilmezi olamadım diye düşündüm. Gol kralı olduğum sene, gol atıyordum Kezman oynuyordu. İlk 11 oynuyorum, gol atıyorum, haftaya oynayamıyordum. Hiçbir zaman küsmedim, Türkiye'nin en büyük takımında oynuyorum diye düşünüp çalışıyordum. Geçen sene bıkkınlık oldu, çalışıyorum çalışıyorum 2 dakika süre alıyordum” ifadelerini kullandı.

Semih Şentürk’ün sözleşmesinde “Fenerbahçe’ye karşı oynayamaz” şeklinde madde var. Golcü oyuncu buna karşın eski takımına karşı forma giymek istediğini söylerken, “Kulüpten ayrılmışım sonuçta, kiralık değil bonservisimle geldim. Eski takımım, duygusal anlar olur, zor dakikalar olur ama oynamak isterim” ifadelerini kullandı.

Deneyimli oyuncu Fenerbahçe kariyerinde çalışmaktan en çok keyif aldığı teknik adamın Arthur Zico olduğunu söyledi. Semih en büyük hedefinin yeniden A Milli Takım’a çağrılmak olduğunu da sözlerine ekledi.